28. دى 1398 - 9:25
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اعلام کرد؛
تربیت ۱۸ حافظ قرآن در ۶۰۰ روز
بیرجندرسا-واقعی گفت: با اجرای طرح تربیت حافظان قرآن به مدت ۶۰۰ روز در آموزش و پرورش خراسان جنوبی ۱۸ نفر از فرهنگیان، دانش آموزان و اولیای آنها موفق به حفظ قرآن کریم شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «محمدعلی واقعی» با حضور در جمع حافظان فرهنگی استان که در دارالقرآن عترت بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: این طرح در سه مرحله و با مشارکت 40 نفر از فرهنگیان، دانش آموزان و اولیای آن ها برگزار شد.

 

وی با اشاره به تربیت 30 هزار حافظ جزء سی قرآن از بین دانش آموز و فرهنگیان استان در سال گذشته تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری نیز قریب 50 هزار دانش آموز و فرهنگی استان در طرح حفظ جزء 30 قرآن کریم شرکت کرده اند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان اینکه مهم ترین رسالت ما تبیین هنرمندانه معارف قرآنی برای نسل جوان و آینده ساز انقلاب اسلامی است، افزود: توجه به سبک زندگی اسلامی که مقام معظم رهبری مورد توجه و تاکید قرار داده اند، باید توسط فرهنگیان و به شیوه منطقی و با نگاهی کاملا هوشمندانه به آیات و روایات قرآنی در مدارس نهادینه شده تا شاهد تحول عظیمی در نهاد خانواده و جامعه باشیم.

 

واقعی، با تاکید بر اینکه بازگشت به قرآن، رمز سعادت و لازمه اصلاح سبک زندگی است، یادآور شد: لازمه تعالی بشر در این دنیا؛ عمل به آموزه های ناب دینی مبتنی بر ارزش های اخلاقی و الهی است.

 

وی با بیان اینکه توجه به قرآن باید در اولویت فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس باشد، ابراز داشت: قبل از هر چیز باید توجه داشت که قرآن کریم، کتاب اعتقادی و یا اخلاقی صرف نیست بلکه کتاب زندگی است که عمل به دستورالعمل های آن مترادف با سعادت حقیقی و بهتر زیستن در همین دنیا است.

 

نظرات کاربران