بسته های ویژه رومینگ امارات
26. دى 1398 - 14:24
بیرجندرسا-نایب رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی عراق گفت: هرگز ایستادگی و مردانگی شهیدان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را که در مقابل داعش از مردم عراق دفاع کردند، از یاد نمی‌بریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،احمد الکاظم الحسین روز پنجشنبه در دوازدهمین یادواره ۶۴ شهید ورزشکار خراسان جنوبی و شهید شاخص مرتضی بصیری پور (اولین شهید مدافع حرم استان) در بیرجند افزود: هرچه از کلمات بر زبان آوریم با یک قطره از خون شهدا که جان خود را در راه دفاع از اسلام و عراق هدیه کردند، برابری نمی‌کند و بارها گفته‌ایم اگر ایران و شهدا نبودند امروز داعش در کربلا، نجف و بغداد حضور داشت.

وی اظهار داشت: از خدا می‌خواهیم شهدای ما را با شهدای صحرای کربلا محشور و ملت ایران را حفظ کند.

وی گفت: تشکر و احترام خود را تقدیم جمهوری اسلامی ایران می‌کنم که در حمایت از عراق حتی بیشتر از سایر کشورهای همسایه ما را همراهی کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی هم گفت: برگزاری دوازدهمین یادواره شهدای ورزشکار استان ناظر به ضرورت صیانت از ارزش‌های الهی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

حسن عزیزی افزود: این یادواره به دنبال بصیرت افزایی، خودباوری، تعمیق بخشی به هویت دینی، ملی و انقلابی نسل جوانی است که پرچم عزت این مرز و بوم را باید به دوش بکشد.

وی اظهار داشت: با تلاش‌های چهل ساله سپهبد شهید سلیمانی امروز شاهد اعتلای بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم.

وی گفت: امروز به واسطه پایمردی سردار شهید سلیمانی شاهد خروش انقلابی همه آزادگان جهان هستیم و وظیفه داریم یاد این شهید و تفکر و مرام او را بین نسل جوان حفظ کنیم.

همچنین بیانیه اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در دوازدهمین یادواره ۶۴ شهید ورزشکار استان قرائت و از خانواده شهدای ورزشکار تجلیل شد.

دوازدهمین یادواره شهدای ورزشکار خراسان جنوبی با محوریت شهید پاسدار «مرتضی بصیری پور» اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی و با شعار «شهادت، پیمان جوانمردان در آیین بندگی است» برگزار شد.

نظرات کاربران