25. دى 1398 - 17:12
بیرجندرسا- با حضور قائم مقام وزیر علوم و رییس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، فاز نخست مجتمع رفاهی و فرهنگی دانشگاه بیرجند(باغ امیرآباد) افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،هادی صالح پور، مدیر مجتمع رفاهی و فرهنگی دانشگاه بیرجند، بعدازظهر چهارشنبه ۲۵ دی، در حاشیه افتتاح مجتمع رفاهی و فرهنگی دانشگاه بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اکنون کار پاکسازی، تسطیح  و مرمت این باغ انجام شده است.

وی با بیان اینکه احداث زیرساخت‌ها نیز در دست اقدام است، افزود: امیدواریم این مجتمع در سریع‌ترین زمان ممکن تکمیل شود تا شاهد بهره‌مندی عموم مردم از این باغ باشیم.

مدیر مجتمع رفاهی و فرهنگی دانشگاه بیرجند خاطرنشان کرد: در فاز نخست این مجتمع، امکان استفاده از فضای باغ امیرآباد برای خانواده اساتید و کارکنان دانشگاه بیرجند فراهم شده و قرار است در فاز دوم برای استفاده عموم مردم مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

باغ و کوشک امیرآباد بیرجند از جمله باغ‌های زیبا و باشکوه خراسان جنوبی است که درفاصله پنج کیلومتری غرب شهر بیرجند و در روستایی به همین نام واقع شده است. این باغ که در دوره قاجاریه ساخته شده و به شماره 1969 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، با همکاری دانشگاه بیرجند و اداره کل میراث فرهنگی استان در حال مرمت و احیا است.

نظرات کاربران