24. دى 1398 - 10:42
بیرجندرسا-مجوز راه اندازی دو رشته مهندسی پزشکی و مدیریت دولتی در دانشگاه بیرجند از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، رئیس گروه برنامه‌ریزی و توسعه آموزشی دانشگاه‎ ‎بیرجند گفت: با موافقت شورای گسترش معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجوز راه اندازی دو رشته مهندسی پزشکی و مدیریت دولتی برای سال تحصیلی آینده در این دانشگاه اخذ شد.

رستمی نژاد با بیان اینکه اخذ ‏مجوز رشته های مذکور بر اساس سیاست‌های توسعه رشته‌ها در دانشگاه بیرجند، به ویژه توسعه متوازان رشته‌ها در مقاطع مختلف ‏است، افزود: براساس این مجوز برای رشته مهندسی پزشکی 60 دانشجوی روزانه و 20 دانشجوی شبانه و در رشته مدیریت دولتی 35 دانشجوی روزانه و 15 دانشجوی شبانه در مهر سال آینده پذیرش خواهند شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون 353 کد رشته در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه فعال است، گفت: از این تعداد 55 رشته در مقطع دکترا، 179 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، 111 رشته در مقطع کارشناسی و 8 رشته کاردانی است که در مجموع 13 هزار و 784 نفر دانشجو در این کد رشته ها تحصیل می کنند.

رئیس گروه برنامه‌ریزی و توسعه آموزشی دانشگاه‎ ‎بیرجند از افزایش 22 درصدی آمار دانشجویان امسال نسبت به سال گذشته در این دانشگاه خبرداد و افزود: از این تعداد دانشجو، 586 نفر در مقطع دکترا، 2 هزار و 602 نفر در مقطع ارشد و 10 هزار و 450 نفر در مقطع کارشناسی و 146 نفر در مقطع کاردانی مشغول به تحصیلند.

نظرات کاربران