24. دى 1398 - 12:16
بیرجندرسا-رضایی با بیان اینکه نهاد متولی حوزه فضای مجازی در استان خراسان جنوبی تعیین نشده است، گفت: متاسفانه دچار خلأ محتوای ارزشی، انقلابی و بومی در فضای مجازی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «سجاد رضایی» امروز (24 دی) در پنجمین ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان اظهار کرد: در استان خراسان جنوبی نهاد متولی حوزه فضای مجازی تعیین نشده است و این جایگاه مهم برای احصاء و تقویت فرصت ها، بررسی آسیب ها، هماهنگی دستگاههای اجرایی و ارائه راهبردها خالی مانده است.

 

مسئول مرکز فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی تاکید کرد: اکنون با از هم گسیختگی خاصی در حوزه فضای مجازی در دستگاه های اجرایی و برنامه ها مواجه هستیم.

 

رضایی با بیان اینکه باید شورای عالی فضای مجازی در استان تشکیل شود، گفت: بنابه فرمایش رهبر معظم انقلاب امروز فضای مجازی از فضای حقیقیِ زندگی ما چند برابر بزرگ‌تر شده است  و از ابعاد ویژه زندگی آحاد جامعه شده اما برای آن برنامه ریزی جدی نشده است.

 

وی با تاکید بر لزوم ارتقای سواد رسانه ای در حوزه فضای مجازی، ادامه داد: باید نوع استفاده از ابزار فضای مجازی در اختیار خانواده ها و جوانان قرار گیرد.

 

رئیس بسیج رسانه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید در حوزه فرهنگ سازی برای استفاده درست از فضای مجازی ورود پیدا کنیم، بیان کرد: متاسفانه دچار خلأ محتوای ارزشی و انقلابی و بومی در فضای مجازی هستیم و نیاز است در این زمینه تولید محتوا مناسب و بومی داشته باشیم.

 

رضایی افزود: باید در ظرفیت فعالان فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای انتشار تولید محتواهای بومی و ارزشی استفاده شود.

نظرات کاربران