24. دى 1398 - 10:59
بیرجندرسا-برقی با هشدار نسبت به زنگ خطر بسیار ویرانگر آسیب های فضای مجازی، گفت: باید گام عملیاتی در حوزه فضای مجازی با تاکید بر آموزش، فرهنگ سازی، نحو استفاده صحیح و تولید محتوا مناسب برداشته شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «محمد برقی» امروز (24 دی) در پنجمین ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان اظهار کرد: فضای مجازی همانند دریای مواج و متلاطمی است که آموزش های لازم را به آحاد مردم برای  مواجه با این دریای مواج ارائه نشده است.  

  

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بیرجند با بیان اینکه فضای مجازی دارای فرصت ها و آسیبهای است، گفت: متاسفانه بسیاری از جوانان در آسیبهای فضای مجازی غرق می شوند لذا باید با برنامه ریزی، آموزش و فرهنگ سازی مناسب این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

 

برقی با تاکید بر اینکه با هم افزایی و همفکری باید از فرصت های فضای مجازی حسن استفاده را داشته باشیم، افزود: این فرصت ها می تواند در بهبود شرایط اشتغال، تولید محتوا، پاسخ دادن به نیازها و حوزه سرگرمی برای جامعه جوان باشد.

 

وی با هشدار نسبت به زنگ خطر بسیار ویرانگر آسیب های فضای مجازی، انتقاد کرد: متاسفانه انجام کارهای جزیره ای در این شهرستان بیشتر به کام ما شیرین می آیند اما حل آسیب های اجتماعی نیازمند اجماع و مشارکت تمام دستگاه های اجرایی دارد و همه باید پای کار بیایند تا از بحران فضای مجازی گذر بهتری داشته باشیم.

 

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بیرجند با بیان اینکه اقدامات انجام شده در حوزه فضای مجازی بسیار ناکافی است، گفت: باید شورای عالی فضای مجازی در استان ایجاد و در حوزه فضای مجازی مسئولیت سازی و تقسیم کار شود.

 

برقی با تاکید بر اینکه باید با ایجاد نهضتی به صورت میدانی و عملیاتی در حوزه فضای مجازی گام برداریم، افزود: این گام عملیاتی در حوزه فضای مجازی باید با تاکید بر آموزش، فرهنگ سازی، نحو استفاده صحیح و تولید محتوا مناسب برداشته شود.

 

نظرات کاربران