22. دى 1398 - 13:29
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خبر داد؛
برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت در ۱۱ شهر خراسان جنوبی
بیرجندرسا-نبی زاده از برگزاری هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور در ۱۱ بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: این آزمون در ۱۱ شعبه خراسان جنوبی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «ناصر نبی زاده» ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: دبیرستان وحدت اسلامی برای درمیان و طبس مسینا، دانشگاه پیام نور در سرایان، دارالقرآن امام حسن مجتبی (ع) در زیرکوه، نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهبندان، موسسه فرهنگی قرآن و عترت منهاج در عشق آباد طبس، موسسه فرهنگی قرآن و عترت ریحانه النبی (ص) در فردوس، حوزه علمیه شهرستان سربیشه، سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور در طبس سالن شهید مفتح در بشرویه و دانشگاه پیام نور در قائن، شعبه‌های برگزار کننده آزمون کتبی قرآن و عترت هستند. در مرکز استان نیز، آزمون در محل سالن شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی، انتهای خیابان غفاری برگزار می شود.

 

به گفته وی آزمون حفظ قرآن ساعت ۸ صبح و آزمون ترجمه و مفاهیم گروه معارف ساعت ۱۰ صبح جمعه ۱۱ بهمن ماه ۹۸ برگزار خواهد شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ نفر در بخش‌های مختلف آزمون سراسری قرآن و عترت نام‌نویسی کرده‌اند، گفت: متقاضیان شرکت در آزمون الکترونیکی نیز تا ۲۰ دی ماه سال جاری برای ثبت نام مهلت دارند.

 

عضویت ۲۶۵ نفر در در صندوق اعتباری هنر خراسان جنوبی

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از عضویت ۲۶۵ نفر در صندوق اعتباری هنر خراسان جنوبی سخن گفت و بیان کرد: ۱۱۸ نفر از این اعضا بیمه شده می باشند.

 

«سید علی زمزم» با بیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، ۲۶ نفر به بیمه شده های صندوق اضافه شدند، خاطرنشان کرد: بیمه بازنشستگی و بیمه تکمیلی با ارائه ۳ طرح، از جمله مزایایی است که صندوق در اختیار بیمه شدگان قرار داده است.

 

وی با اشاره به این که از ابتدای سال جاری ۳۶ نفر از بیمه تکمیلی استفاده کردند، ادامه داد: اعطای وام قرض الحسنه و ارائه تخفیف هایی در خصوص هتل‌های جهانگردی و تعدادی از هتل های سطح کشور در ایام مختلف سال، از دیگر مزایای این صندوق است.

 

زمزم همچنین از واریز حقوق ماهیانه به هنرمندان پیشکسوت دارای مدرک درجه یک هنری در طرح تکریم سخن گفت و افزود: در طرح مستمری نیز، برای افراد بالای ۶۰ سال ماهیانه مبلغی واریز می شود.

 

گفتنی است علاقه مندان جهت عضویت در صندوق و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت Honarcredit.ir مراجعه کنند.

نظرات کاربران