22. دى 1398 - 12:03
دبیرستاد انتخابات حوزه انتخابیه بیرجند:
شعب أخذ رأی بیرجند، درمیان و خوسف ۲۰ درصد افزایش می‌یابد
بیرجندرسا- دبیرستاد انتخابات حوزه انتخابیه بیرجند گفت: دوره قبل انتخابات در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف ۱۲۴ شعبه اخذ رأی داشتیم که برای انتخابات آتی این میزان ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، محمد برقی صبح یکشنبه در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در دوره قبل انتخابات در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف ۱۲۴ شعبه اخذ رأی داشتیم که برای انتخابات آتی این میزان ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت.

دبیر ستاد انتخابات حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف بیان‌کرد: در خصوص تعرفه‌ها نیز پیش بینی‌های لازم صورت گرفته است تا در این زمینه مشکل خاصی وجود ندارد.

برقی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه بیرجند مسئله و مشکل خاصی وجود ندارد، ادامه‌داد: البته بعد از احراز صلاحیت‌ها و توجیه کاندیدها می‌توان در این زمینه اظهارنظر قطعی کرد.

وی با بیان اینکه نارضایتی‌های اجتماعی نباید بر موضوع انتخابات تأثیر بگذارد، افزود: نارضایتی‌ها در حوزه کارگری نیز در برخی از موارد وجود دارد که در این زمینه نیز در کمیسیون مربوط با حضور مدیران و دست اندرکاران و بانک‌های عامل مشکلات واحدهای مسئله‌دار را بررسی‌کردیم.

دبیر ستاد انتخابات حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف گفت: کاندیدها در حوزه تقسیمات کشوری قول‌ها و وعده‌هایی می‌دهند در حالی که این موضوع ارتباطی با وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی ندارد.

علیرضا آیینه‌دار، مدیرکل صدا و سیمای خراسان‌جنوبی اظهارکرد: برای داشتن یک انتخابات بدون حاشیه باید شرایط جامعه را به درستی شناخته و رصد کنیم.

وی بیان‌کرد: ممکن است یک اتفاق به ظاهر بی ارتباط با موضوع انتخابات در این مسئله تأثیر بگذارد هر چند در حال حاضر در بین افکار عمومی و مردم و در بین کاندیدها اوضاع نسبت به جلسات قبلی بهتر است.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه تلاش ما در رسانه ملی در راستای یک انتخابات باشکوه است، ادامه‌داد: در زمینه انتخابات در رادیو تاکنون هزار و ۷۰۰ دقیقه برنامه‌سازی، در سیما هزار و ۴۰۰ دقیقه برنامه‌سازی و در خبر نیز هزار و ۱۰۰ دقیقه برنامه‌سازی انجام شده است.

گفتنی است در این جلسه بیان‌شد که یکی از افراد شاخص در حوزه انتخابیه قائنات انصراف داده که این مسئله حواشی این حوزه انتخابیه را کاهش می‌دهد.

نظرات کاربران