22. دى 1398 - 11:21
بیرجندرسا-رییس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: دشمنان به دنبال بهره‌برداری از فضای فعلی کشور هستند که بر فضای موجود موج سواری کنند و تا زمان انتخابات ادامه دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،حجت الاسلام ابراهیم حمیدی روز یکشنبه در چهارمین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی استان خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه اقدامات پیشگیرانه باید در دستور کار قرار گیرد افزود: دشمن به دنبال جبران شکست‌هایی است که در ۴۰ سال گذشته به آنها وارد شده است.

وی اظهار داشت: با عقده ۴۰ ساله‌ای که دشمنان نظام از مردم و نیروهای نظامی و انتظامی دارند شاید این بهترین فرصت برای انتقام باشد که باید مراقبت کنیم، دشمن دشمن است و کاری جز دشمنی انجام نمی‌دهد و انتظاری بیش از آنهم نیست.

 رییس کل دادگستری خراسان جنوبی یادآور شد: رقابت‌ سالم در مهلت قانونی باید در انتخابات شکل بگیرد و آرامش روانی هرچه سریعتر بر جامعه حاکم شود تا کارهای انتخاباتی را پیش ببریم.

وی ادامه داد: برای ایجاد رقابت‌های قانونمند باید تلاش کنیم تا رقابت‌های سالم در جامعه کم‌کم شکل گیرد و فضای کشور فضای انتخاباتی شود.

حجت الاسلام حمیدی تاکید کرد: همانطور که باید از رقابت‌های سالم دفاع کنیم باید نسبت به رقابت‌های ناسالم حساسیت نشان دهیم و برخورد کنیم.

وی اظهار داشت: شور انتخاباتی باید در کشور به وجود آید، اکنون فضای کشور نیازمند مراقبت است، حتما تصمیمات لازم در شورای تامین گرفته خواهد شد، آنچه در این کارگروه مهم است باید تلاش شود که فضایی آرام برای هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات پیش رو به وجود آید.

وی گفت: پایش فضای مجازی یکی از مهمترین اقدامات پیشگیرانه پیش‌رو است زیرا خیلی از تخلفات در همین فضا به وجود می‌آید که باید مدیریت شود.

رییس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز نتایج اولیه احراز صلاحیت‌ها اعلام خواهد شد گفت: هر چه به زمان انتخابات نزدیکتر می‌شویم وضعیت حساس‌تر می‌شود و نیازمند رصد و پایش روزانه فضای مجازی است تا کاملا در کنترل باشد.

وی تصریح کرد: انتخابات مسیر خود را به خوبی طی می‌کند و در گام اول انتخابات مرحله به مرحله به خوبی پیش می‌رود و هیچ نگرانی از ادامه راه نداریم.

حجت الاسلام حمیدی اظهار داشت: مسایل حاشیه‌ای در فضای مجازی و تحرکات داخلی و خارجی باید مدیریت شد و دستگاه قضایی هم آمادگی لازم را در کنترل نارضایتی‌ها و کمک به دستگاه‌های امنیتی برای صدور حکم قضایی دارد.

وی ادامه داد: مطالبات مردم باید در چهارچوب قانون باشد هیچ مقام مسوول نمی‌تواند از اقدام غیر قانونی دفاع کند سوالات و ابهامات در مسایل اخیر برای مردم وجود دارد که باید ابهامات رفع شود اما اینکه در خیابان‌ها مطالبات مطرح شود به صلاح نظام نیست و زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم خواهد کرد.

وی گفت: می‌خواهیم از ظرفیت مهم فضای مجازی برای شور نشاط انتخاب استفاده کنیم، تلاش برای تخریب نامزد صورت نگیرد، تبلیغات زودهنگام انجام نشود و انتخابات مجلس در فضای سالم برگزار شود.

بررسی اجرای مصوبات سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی خراسان جنوبی، گزارش از نتایج پایش‌های میدانی و فضای مجازی، بررسی وضعیت فعلی حوزه‌های انتخابی استان براساس دستورالعمل معیارها و شاخص‌های تعیین حوزه‌های حساس و نیمه حساس انتخاباتی از مهمترین دستورکارهای این نشست بود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند امسال برگزار می‌شود.

نظرات کاربران