21. دى 1398 - 11:26
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:
بیماران نیازمند در انتظار«سپرده مهربانی»/پویش اهدا کالای پزشکی
بیرجندرسا-معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از راه اندازی پویش«سپرده مهربانی»به منظور جمع آوری کالاهای پزشکی نو و مستعمل مردم برای کمک به بیماران نیازمند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل  از مهر، احمد بخشی صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بانک‌های تجهیزات امانات پزشکی هلال احمر در خراسان جنوبی فعالیت خود را از سال ۹۴ آغاز کرده است.

وی با اشاره به راه اندازی این بانک در شهرستان‌های زیرکوه، درمیان، سربیشه، خوسف و بشرویه در مرداد ماه ۹۸، بیان کرد: در حال حاضر ۱۴ بانک امانات پزشکی در استان فعال است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اضافه کرد: در این بانک‌ها تعداد ۳۰۰ کالای پزشکی به تعداد ۱۵ قلم تجهیزات پزشکی شامل تخت، ویلچر، عصا، واکر، دستگاه فتو تراپی، ساکشن پرتابل به بیماران نیازمندان به امانت تحویل می‌شود.

بخشی یادآور شد: در ۹ ماه گذشته بالغ بر ۳۵۰ نفر از اقلام این بانک‌ها استفاده کرده اند که ۷۰ نفر در یک ماه گذشته بوده است.

وی با اشاره به اینکه درخواست برای امانت این کالاهای بیشتر از توان این بانک‌ها است، بیان داشت: همچنین کالاهای موجود مستهلک و برخی نیز منسوخ شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا پویشی با هدف تجهیز و بروزرسانی کالاهای این بانک‌ها با عنوان «سپرده مهربانی» اجرا شده است که از هم وطنان گرامی دعوت می‌شود با سپردن کالای پزشکی نو و مستعمل قابل استفاده به بانک‌های امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر در کاهش رنج بیماران نیازمندان سهیم باشند.

نظرات کاربران