21. دى 1398 - 13:25
بیرجندرسا- یک نماینده در مجلس با بیان اینکه باید در شب حمله اعلام می‌شد هیچ هواپیمایی فعلا پرواز عادی نداشته باشد،گفت: مشکل ما این است که در شرایط جنگ نیز می‌خواهیم مملکت را عادی بچرخانیم، اما باید دانست بحران شرایط خاص خود را دارد، باید در این شرایط مدیریت درست و تدبیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،محمدرضا امیرحسنخانی در واکنش به بروز خطای انسانی توسط ستاد کل نیروهای مسلح  در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین اظهار کرد: اعتماد مردم به مسئولان در اثر شفافیت، پاسخگویی، مسئولیت‌پذیری و صادق بودن آنان است.

وی با بیان اینکه اگر اعتماد خدشه‌دار شود به حکومت ضربه می‌زند، افزود: سه روز است که این اتفاق افتاده و بسیاری از نخبگان کشور در این هواپیما بودند.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه اکنون پس از سه روز بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح منتشر شد، ادامه داد: در صورتی که می‌توانستند بگویند فرضیه‌هایی وجود دارد و پس از بررسی و تکمیل تحقیقات، نتایج اعلام خواهد شد.

امیرحسنخانی بیان کرد: مسئولان باید به مردم اعلام می‌کردند که اطلاعات ما در خصوص این فرضیه کامل نیست و به محض تکمیل تحقیقات به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی افزود: در شرایط جنگی که احتمال برخورد موشک‌های آمریکا وجود داشت، باید به مدت 24 ساعت فرودگاه‌ها را تعطیل می کردند تا پروازهای مسافری انجام نشود.

نماینده مردم فردوس، سرایان، بشرویه و طبس در مجلس بیان کرد: باید گزینه‌ها را برای مردم بیان می‌کردند و صادقانه می‌گفتند این احتمالات وجود دارد، نه اینکه پس از سه روز از گذشت این حادثه، ستاد کل نیروهای مسلح اطلاعیه دهد.

امیرحسنخانی ادامه داد: اگر در هر نقطه از جهان این اتفاق می‌افتاد، مسئولی که این کار را کرده صادقانه اعلام می‌کرد که این اتفاق در مجموعه من افتاده و به مردم اطلاع‌رسانی می‌شد.

وی بیان کرد: مهم‌ترین موضوع این است که مسئولان پنهان‌کاری را کنار گذاشته و با مردم صادقانه و شفاف عمل کنند.

دادن اطلاعات غلط به مردم قابل قبول نیست

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار کرد: شفافیت، درستکاری و صداقت در هر شرایطی می‌تواند بسیار به کشور کمک کند و در این صورت مردم نیز همراهی کرده و از خطا چشم‌پوشی می‌کنند.

امیرحسنخانی با بیان اینکه پنهان‌کاری و دادن اطلاعات غلط به مردم قابل قبول نیست، تصریح کرد: در اثر اشکالی که به وجود آمده، خطای انسانی رخ داده، حال این خطا مربوط به خلبان بوده و یا پدافند، باید اطلاع‌رسانی صورت می‌گرفت.

وی با بیان اینکه اکنون کار سخت شده است، یادآور شد: مردم این کشور بزرگوار هستند و همچون گذشته از بسیاری خطاهای مسئولان چشم‌پوشی و گذشت خواهند کرد و درخواست داریم در این شرایط مردم خویشتن‌داری کنند، اما مدیریت نیز باید بهتر از این باشد.

نظرات کاربران