18. دى 1398 - 14:46
رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی خبر داد:
ورزشکاران ۱۰ کشور در رشته‌های زورخانه‌ای مهمان خراسان‌جنوبی
بیرجندرسا-رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی گفت: آموزش ورزشکاران ۱۰ کشور در رشته‌های مرتبط با ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی به مربیان و مرشدان خراسان‌جنوبی واگذار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،مهدی قمری ظهر چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: در یک اتفاق مهم ورزشی برای خراسان‌جنوبی، آموزش ورزشکاران ۱۰ کشور در رشته‌های مرتبط با ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی جهت شرکت در مسابقات بین‌المللی به مربیان و مرشدان خراسان‌جنوبی واگذار شده است.

رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در مجموع ۴۰ ورزشکار به مدت یک هفته مهمان خراسان‌جنوبی خواهند بود، بیان‌کرد: این ورزشکاران از کشورهای افغانستان، اندونزی، قرقیزستان، پاکستان، عراق، تاجیکستان، عراق، اوگاندا، کنیا، کوبا و کشور گواتمالا هستند.

قمری ادامه‌داد: این ورزشکاران جهت شرکت در مسابقات بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی که از تاریخ ۲۸ دی سال جاری تا دوم بهمن ماه برگزار می‌شود، در استان آموزش می‌بینند.

وی با اشاره به اینکه این ۴۰ ورزشکار در مجموع توسط بیش از ۱۷ مربی بومی خراسان‌جنوبی آموزش خواهند دید، گفت: جهت آموزش برای رشته‌های تیمی زورخانه‌ای سه مربی، برای هنرهای فردی ۱۲ مربی و برای کشتی پهلوانی نیز دو مربی در نظر خواهیم گرفت.

رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه ورزشکاران برخی از این کشورها از توانمندی بالایی برخوردار هستند، اظهارکرد: این ۴۰ ورزشکار در خراسان‌جنوبی از نزدیک محیط زورخانه و ورزش پهلوانی در محیط زورخانه را خواهند دید.

قمری با بیان اینکه برنامه آموزش ورزشکاران در مجموع ۸۰ میلیون تومان هزینه دارد، بیان‌کرد: در تیم ملی ایران در مسابقات بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی دو ورزشکار از خراسان‌جنوبی حضور خواهد داشت.

وی ادامه‌داد: در رشته ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی بیش از ۶۰۰ ورزشکار ساماندهی شده در خراسان‌جنوبی داریم و از سال گذشته نیز در راستای استعدادیابی توانستیم ۴۰۰ دانش‌آموز و نوجوان را جذب این رشته کنیم.

رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی گفت: در خراسان‌جنوبی ۲۳ زورخانه وجود دارد که از این تعداد ۹ زورخانه در شهر بیرجند قرار دارد.

قمری یادآور شد: ۱۴ زورخانه در خراسان‌جنوبی در حال ساخت است که دو زورخانه در شهرستان‌های زیرکوه و طبس نیز در دهه فجر سال جاری افتتاح می‌شود.

نظرات کاربران