16. دى 1398 - 13:50
بیرجندرسا-کارشناس فرهنگی و بانوان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: همایش بزرگ «مادرانه» ۴ بهمن همزمان با سراسر کشور در شهرهای مختلف خراسان جنوبی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «فاطمه همتی» امروز (۱۶ دی) در جلسه برنامه ریزی ویژه برنامه های دهه فاطمیه که با حضور جمعی از بانوان فعال فرهنگی استان در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: همایش بزرگ «مادرانه» ۴ بهمن همزمان با سراسر کشور در شهرهای مختلف خراسان جنوبی با حضور مادران شهدا به ویژه مادران شهدای مدافع حرم برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه تجمع عزاداران فاطمی با حضور حداکثری مداحان خواهر همزمان با سه شنبه ۸ بهمن در بیرجند برگزار می‌شود، افزود: پیش بینی شده است که زنگ فاطمی در ۱۰۰ مدرسه استان همزمان با ۷ بهمن نواخته شود.

 

کارشناس فرهنگی و بانوان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۱۲۰ مشاور مذهبی در سطح مدارس استان مشغول فعالیت هستند، گفت: این مهم ظرفیت خوبی برای برگزاری مجالس عزاداری بزرگ بانوی جهان اسلام است.

 

وی همچنین از برگزاری شب شعر فاطمی با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خبر داد و یادآور شد: این مراسم سوم بهمن ماه با دعوت از شاعران برجسته استان در بیرجند برگزار خواهد شد.

 

همتی یادآور شد: تلاش شده است که از ظرفیت هیئات مذهبی استان و کانون مداحان در راستای برگزاری هرچه بهتر مراسمات فاطمیه استفاده شود و این مراسم ها به صورت مردمی برگزار شود.

نظرات کاربران