15. دى 1398 - 11:44
بیرجندرسا-درمحمدی با گلایه از اینکه پایگاه امداد جاده ای قلعه زری از این دهستان گرفته شده است، گفت: تمامی مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی در جلگه ماژان به بهره برداری و یا در دست اقدام است ولی پروژه های ورزش و جوانان و منابع طبیعی روی کاغذ مانده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«احمد درمحمدی» اظهار داشت: در سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف سه پروژه در حوزه راه در بخش جلگه ماژان در دست اجرا است که بیش از دوکیلومتر راه در ورودی ماژان آسفالت، آیلند و جدول گذاری شده است.

 

بخشدار ماژان افزود: وضعیت ارتباطی در شهرستان خوسف مطلوب ارزیابی شده و مشکل آنتن دهی در تمام روستاهای بالای 20 خانوار با اجرای 28.5 کیلومتر فیبر نوری و با هزینه کرد ۱۴​ میلیارد تومان مرتفع می شود.

 

وی ادامه داد: به دنبال مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی، مشکل تلفن خانگی در روستاهای روبیات، شهرک جدید ماژان و اکبرآباد مرتفع می شود.

 

درمحمدی تصریح کرد: رهاورد سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف 55 مصوبه بود که از این تعداد مصوبه 19 مصوبه مربوط به بخش جلگه ماژان بوده که حدود 25 درصد از مصوبات 100 درصد اجرایی و 35 درصد مصوبات در دست اقدام است و تنها 20 درصد مصوبات مانند پروژه های اجرای زمین چمن مصنوعی و منابع طبیعی هنوز به نتیجه نرسیده است.

 

بخشدار جلگه ماژان افزود: احداث زمین چمن مصنوعی از قول های مدیرکل ورزش و جوانان در سفر استاندار خراسان جنوبی بود که قرار شد تا دهه فجر به بهره برداری برسد، ولی تا کنون هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است. 

 

درمحمدی بیان کرد: در حوزه منابع طبیعی قرار شد طرح های آبخیزداری در روستاهای سرچاه عماری و دهستان قلعه زری و 15 نقطه در دهستان های براکوه و ماژان اجرا شود ولی هنوز روی کاغذ است و با جود پیگیری های اداره منابع طبیعی شهرستان و فرماندار خوسف، به دلیل محدودیتهای اداری و اعتباری هیچ اقدامی نشده است.

 

وی تصریح کرد: اصلاح خط شش کیلومتر برای مجتمع آب دهستان براکوه باید انجام می شد، که از این شش کیلومتر؛ دو کیومتر اجرا و چهار کیلومتر باقی مانده و تخصیص اعتبار برای ادامه کار در نظر گرفته نشده است.

 

وی گفت: محدودیت های آبی در حوزه براکوه و روستاهای اطراف این دهستان وجود دارد و بسیاری از روستاها با تانکر آبرسانی می شوند که با اجرای این شش کیلومتر مشکل آبرسانی آنها مرتفع می شود.

 

بخشدار جلگه ماژان افزود: ساختمان اورژانس ماژان 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هم اکنون در دست اقدام است و تا دهه فجر به بهره برداری می رسد.

 

درمحمدی گفت: راه پیرود و سه و نیم کیلومتر از مسیر طالب آباد جزء مصوبات سفر استاندار بوده که اجرا و به بهره برداری رسیده است ولی نیاز است که شش و نیم کیلومتر دیگر هم آسفالت شود، چراکه اگر این شش و نیم کیلومترآسفالت شود؛ چهار روستا از نعمت راه برخردار می شوند.

 

انقلابی در حوزه گاز رسانی به جلگه ماژان/ ۳۸ روستای ماژان تا دهه فجر گاز دار می شوند

وی افزود: گاز رسانی به بیش از 38 روستای دهستان ماژان به همت و پیگیری فرماندار در حال انجام است که تا دهه فجر به بهره برداری می رسد.

 

بخشدار جلگه ماژان گفت: در حوزه گاز رسانی فراتر از مصوبات مردم شهرستان خوسف شاهد انقلابی در حوزه گاز رسانی در جلگه ماژان هستیم و بسیاری از دهستان های ماژان و براکوه از نعمت گاز برخوردار خواهند شد و تلاش می کنیم که در دهه فجر کلنگ گاز رسانی به دهستان قلعه زری هم زده شود.

 

درمحمدی افزود: مصوب شده که منابع طبیعی نسبت به مطالعه و  اجرای طرح های آبخیزداری در حوزه های ماژان، شادان، گیو، گارنجگان بصیران، بیدخت، عیلکی، خلیران و براکوه منابع طبیعی اقدام کند ولی این مصوبه در استان بلاتکلیف مانده است.

 

وب با اشاره به اقدامات گردشگری در جلگه ماژان گفت: برای گردشگری در منطقه آب ترش، سرمایه گذاری تایید و دو کیلومتر راه آسفالت می شود و برای دق اکبر آباد ماژان که نزدیک ترین، بهترین و بکرترین دق به مرکز استان است، دو سرمایه گذار آماده همکاری هستند ولی هنوز نیاز به سرمایه گذار داریم.

 

وی ادامه داد: برای اولین بار همایش خودروهای دو دیفرانسیل و بازی های بومی و محلی و همایش های خانوادگی در دق اکبرآباد راه اندازی شده است.

 

بخشدار جلگه ماژان با گلایه از اینکه اداره کل ورزش و جوانان تاکنون هیچ جواب قانع کننده در حوزه چمن مصوعی به شهرستان خوسف نداده است، گفت: همچنین پایگاه امداد جاده ای قلعه زری از دهستان ماژان گرفته شده و نمی دانیم کجا رفته و بلاتکلیف است.

 

وی اوضاع مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی در دهستان ماژان رو مطلوب ارزیابی کرد و گفت: 20 کیلومتر روکش محور قلعه زری انجام شده و هم اکنون در دست اقدام است، تامین برق مورد نیاز معدن طلای شادان، و معدن طلای هیرد انجام شده است و آسفالت مسیر غوریان به بهره برداری رسیده است.

نظرات کاربران