9. دى 1398 - 9:10
بیرجندرسا-بخشدار جلگه ماژان گفت: پیرو مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به خوسف، ۲۸.۵ کیلومتر شبکه فیبر نوری در خوسف در دست اقدام است که با اجرای این شبکه و هزینه کرد ۱۴ میلیارد تومان مشکل آنتن دهی و اینترنت دهستان های جلگه ماژان و براکوه مرتفع می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«احمد درمحمدی»اظهار داشت: حل مشکل آنتن دهی شبکه های موبایل و اینترنت در روستاهای بالای 20 خانوار از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی است که پیرو این مصوبه 28.8 کیلومتر شبکه فیبرنوری در شهرستان خوسف اجرا می شود که بخش اعظم آن در بخش جلگه ماژان اجرا خواهد شد.

 

بخشدار جلگه ماژان افزود: این شبکه فیبر نوری از روستای گارجگان شروع و تا جلگه ماژان و از روستاهای سلم آباد، چهکندک گل و ایلکی عبور و بخش اعظمی از مشکلات آنتن دهی و اینترنت دهستان های جلگه ماژان و دهستان براکوه را مرتفع می کند.

 

درمحمدی بیان کرد: برای اجرای هر کیلومتر فیبر نوری 60 میلیون تومان باید اعتبار گذاشت، که با اجرای کامل این شبکه فیبر نوری، حدود 14 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: نهضتی در حوزه مخابراتی و شبکه ارتباطی در شهرستان خوسف و جلگه ماژان شکل گرفته که نشان از توجه دولت به مناطق محروم و روستائیان است.

 

بخشدار ماژان با اشاره به محدودیت های استکبار جهانی و تحریم ها، گفت: دولت در حوزه فیبر نوری هزینه های زیادی کرده و این مهم در شهرستان خوسف به وضوح دیده می شود، فاز اول اجرای فیبر نوری در شهرستان خوسف در حال انجام است که قرار است تا پایان سال به بهره برداری برسد و در فاز دوم قرار است که مشکل آنتن دهی و اینترنت دهستان قلعه زری مرتفع شود.

نظرات کاربران