7. دى 1398 - 12:01
بیرجندرسا-برنامه‌های محوری ی‌م الله ۹ دی با شعار محوری «یوم‌الله ۹ دی، مظهر بصیرت، ولایت‌مداری و عبور از فتنه‌ها» در تمامی شهرستان‌های خراسان‌جنوبی همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، نهم دی‌ماه از ایام‌الله و روزی ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است و در این روز ملت ولایتمدار بر توطئه آمریکایی، اسرائیلی و انگلیسی غلبه کردند.

در نهم دی‌ماه 1388 مردم ولایت‌‌مدار ایران اسلامی حماسه‌ای بزرگ آفریدند که نتیجه آن پایان فتنه‌‌ای بود که دشمنان انقلاب اسلامی تلاش داشتند با آن به اهداف خصمانه خود جامعه عمل بپوشانند. فتنه‌ای که برای نخستین بار تمامی دشمنان داخلی و خارجی در نقطه‌‌ای مشترک و با هدفی مشترک گرد آمدند تا با خیال باطل خود، ریشه انقلاب اسلامی را بَرکَنند.

از آنجایی که مردم پیوند مستحکمی با ولایت و رهبری دارند، همین امر سبب شد عمل فتنه‌گران در هتک حرمت عاشورا را برنتابیدند و با ریختن به خیابان‌ها و خلق حماسه مردمی 9 دی، فتنه‌گران را به زباله‌دان تاریخ انداختند و بزرگترین معروف یعنی حماسه 9 دی را رقم بزنند.

امسال نیز برنامه‌های محوری یوم‌الله ۹ دی با شعار محوری «یوم‌الله ۹ دی، مظهر بصیرت، ولایت‌مداری و عبور از فتنه‌ها» در تمامی شهرستان‌های خراسان‌جنوبی همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

مراسم محوری بزرگداشت ۹ دی در مرکز استان ساعت ۹:۳۰ صبح روز دوشنبه ۹ دی‌ماه در مسجد امام حسین(ع) آغاز و پس از سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیرازی نماینده ولی فقیه در سپاه قدس، در مسیر خیابان شهید تیمورپور راهپیمایی برگزار می‌شود.

مراسم محوری و راهپیمایی بزرگداشت ۹دی با حضور مردم انقلابی و با بصیرت خراسان‌جنوبی در بیش از ۳۰ نقطه استان برگزار می‌شود که زمان و مکان برگزاری مراسم نهم دی در مراکز شهرستان‌های استان خراسان‌جنوبی به شرح زیر است.

 

نظرات کاربران