5. دى 1398 - 15:24
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی:
هنرهای نمایشی و سرود تکمیل کننده برنامه های تربیتی است
بیرجندرسا-حمیدی با تاکید بر اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی به دنبال توسعه فعالیت های نمایشی است، گفت: هنرهای نمایشی و سرود یک ابزار مهم و تکمیل کننده کارهای تربیتی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «طاهره حمیدی» ظهر امروز (5 دی) در اختتامیه هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی و نخستین مهرواره سرود آفرینش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی اظهار کرد: جشنواره هنرهای نمایشی با شعار «نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده» و نخستین مهرواره سرود آفرینش نیز با شعار «آینده ساختنی است» در استان برگزار شد.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره تقویت روحیه مشارکت گروهی و ایجاد فضای سرشار از نشاط و امید اعضا در مراکز کانون است، گفت: کشف و پرورش استعدادها، شکوفایی خلاقیت و مهارت افزایی کودکان و نوجوانان از دیگر هدف‌های اصلی برگزاری جشنواره هنرهای نمایشی کانون است.

 

حمیدی با اشاره به اینکه هنرهای نمایشی نقطه ثقل فعالیت های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان است، افزود: همچنین هنرهای نمایشی ترکیبی از واسطه های مختلف تعلیم و تربیت اسلامی است.

 

وی با تاکید بر اینکه در هنرهای نمایشی و سرود فعالیت گروهی است که در فرزندان ما کارهای جمعی را تجربه می کنند، ادامه داد: اگر می خواهیم فرزندان ما در آینده زندگی اجتماعی موفقی داشته باشند لازم است از سنین کودکی آنان را با فعالیت های گروهی آشنا کنیم و اجتماعی شدن را به کودکانمان بیاموزیم.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه هنرهای نمایشی و سرود از فعالیت های است که می تواند ما را به هدف اجتماعی کردن و مشارکت دادن فرزندانمان در فعالیت‌های گروهی برساند، افزود: به کمک هنرهای نمایشی و سرود می توانیم نکات خوب اخلاقی را به فرزندانمان آموزش دهیم.

 

حمیدی ادامه داد: هنرهای نمایشی و سرود یک ابزار مهم و تکمیل کننده کارهای تربیتی است که می‌تواند روابط خانوادگی را مستحکم کند.

 

وی با بیان اینکه اصل فرایندمحوری در نمایش‌ها برای ما در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مهم است و به دنبال تولید آثار باکیفیت هستیم، گفت: کانون خراسان جنوبی به دنبال توسعه فعالیت های نمایشی است.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در مرحله مقدماتی نخستین مهرواره سرود آفرینش 12 گروه با حضور 200 کودک و نوجوان و شرکت داشتند، گفت: در این بخش پنج گروه سرود به مرحله استانی راه یافتند که بایکدیگر به رقابت پرداختند.

 

حمیدی بیان کرد: در مرحله مقدماتی جشنواره هنرهای نمایشی نیز 11 گروه در قالب 90 نفر شرکت داشتند که در مرحله استانی هشت گروه نمایشی با 81 نفر با یکدیگر طی دو روز به رقابت پرداختند.

 

وی با اشاره به اینکه با اعلام نظر داوران این جشنواره‌ها درمرحله استانی، سه اثر نمایشی و سه اثر سرود انتخاب و به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد، گفت: مهمترین هدف ما از جشنواره تقویت فعالیت های گروهی، مشارکت و خلاقیت بوده که خوشبختانه به سرانجام رسیده است و تمام گروه های شرکت کننده در جشنواره مورد حمایت مادی و معنوی کانون قرار می گیرند.

نظرات کاربران