27. آذر 1398 - 13:24
معاون دانشگاه صنعتی بیرجند:
توانمندی‌های دانشجویان را دریابیم
بیرجندرسا-معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: در شرایط کنونی کشور باید به سمت تولیدات داخلی و ایجاد رونق در آن برویم که فراهم کردن زمینه بروز و ظهور توانمندی‌های دانشجویان در دانشگاه‌ها باعث تقویت این روحیه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،مهدی وفایی فرد اظهار کرد: جشنواره رویش و حرکت فرآیندی است که هرساله در دانشگاه‌ها با هدف تقویت کارآفرینی، خودباوری و خلاقیت دانشجویی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری بخش نمایشگاهی سومین جشنواره رویش درون دانشگاهی دانشگاه صنعتی بیرجند، افزود: امسال هشتمین جشنواره رویش و دوازدهمین جشنواره حرکت در سطح ملی است و اکنون بخش نمایشگاهی آن در دانشگاه صنعتی بیرجند برپاست.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی بیرجند بیان کرد: امسال نزدیک ۳۰ غرفه با مشارکت کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی و انجمن‌های علمی دانشگاه برای ارائه توانمندی‌های خود در این جشنواره حضور دارند.

وفایی فرد با اشاره به حضور ۱۷ کانون فرهنگی، هنری و ۱۷ انجمن علمی در حوزه‌های تخصصی در نمایشگاه جشنواره رویش و حرکت، تصریح کرد: بخش نمایشگاهی دو روزه است، اما دانشجویان می‌توانند تا پایان سال در جشنواره شرکت کرده تا آثار برگزیده به تهران ارسال شود.

وی بیان کرد: این جشنواره‌ها برگزار می‌شود تا دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی پیش روند و عرصه بروز توانمندی‌های دانشجویان فراهم شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی بیرجند با اشاره به حمایت‌ها از دانشجویان صاحب ایده، افزود: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها معرفی توانمندی‌ها است چراکه تا زمانی که ایده‌ای را معرفی نکنیم، نمی‌توانیم آن را حمایت کنیم.

وفایی فرد خاطرنشان کرد: در این جشنواره‌ها ایده‌ها و ظرفیت‌ها معرفی می‌شوند و این فرصت باعث می‌شود نهادهایی که در این زمینه فعال هستند، این ایده‌ها را حمایت کنند و علاوه بر آن در سطح دانشگاه نیز حمایت خواهند شد.

نظرات کاربران