25. آذر 1398 - 14:22
معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد:
ثبت ۴۳ اختراع توسط دانشگاهیان علوم پزشکی بیرجند
بیرجندرسا-معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۴۳ مورد اختراع در واحد مالکیت فکری توسط دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، طوبی‌کاظمی صبح دوشنبه در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهارکرد: یکی از اقدامات مهم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حوزه تحقیقات، تکمیل آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه در سال گذشته بود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان‌کرد: در سال گذشته ۱۲۰ متر مربع به مساحت آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی افزوده شد و در حال حاضر به ۷۰۰ متر مربع رسیده است و البته ۶۰۰ میلیون تومان تجهیزات نیز برای آن خریداری شد.

اتمام ۱۴ پایان‌نامه پژوهش محور در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در یک سال گذشته

کاظمی با اشاره به پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌های دانشگاه علوم پزشکی در یک سال گذشته، ادامه داد: تعداد پایان‌نامه‌های اتمام یافته ۱۴ عدد است که از این تعداد ۱۰ پایان‌نامه مربوط به دوره پزشکی عمومی و ۴ پایان‌نامه مربوط به تحصیلات تکمیلی بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پنج مرکز تحقیقات در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند فعالیت می‌کند که سه سه تای آن مصوب قطعی است، افزود: مرکز تحقیقات بیماری‌های قلب و عروق، مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی، مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت، مرکز تحقیقات سلولی ملکولی و مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد و مسمومیت‌ها این مراکز هستند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجندگفت: در زمینه فعالیت‌های حوزه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند توانستیم ۶۰۵ میلیون تومان اعتبار از سمت وزارتخانه در حوزه فناوری جذب کنیم.

برگزیده شدن دو طرح از اساتید دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در چهارمین دوره طرح شهید احمدی روشن

کاظمی با اشاره به برگزیده شدن دو طرح از اساتید دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در چهارمین دوره طرح شهید احمدی روشن، اظهارکرد: همچنبن هفت طرح به ارزش ۱۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان در طرح حمایت از طرح‌های فناورانه با محوریت زرشک، زعفران و عناب در یک سال گذشته برگزیده شد.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم تشکیل واحد مالکیت فکری بود که با تشکیل آن ۴۳ مورد اختراع در این واحد توسط دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی ثبت شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجندگفت: در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یک مجله فارسی و دو مجله انگلیسی به چاپ می رسد که در یک سال گذشته تعداد مقالات آن افزایش چشمگیری داشته است.

کاظمی با تأکید بر اینکه از محل خیرین نیز می‌توانیم برای طرح‌های پژوهشی بودجه‌هایی جذب کنیم، اظهارکرد: اولین خیر پژوهشی حوزه علوم پزشکی مرحوم دکتر ناصح بود که زمین هزار و ۸۰۰ متر مربعی را جهت احداث پژوهشکده در اختیار دانشگاه قرار داد.

وی یادآور شد: در آخرین مورد نیز خیری ۵۰۰ میلیون تومان برای فعالیت مرکز بازتوانی قلب دانشگاه رازی بیرجند هزینه کرد.

نظرات کاربران