21. آذر 1398 - 13:37
معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان:
تاریخ شفاهی انجمن اسلامی در حال تدوین است
بیرجندرسا-جانباز با تاکید بر اینکه تاریخ شفاهی انجمن اسلامی در حال تدوین و جمع آوری است، گفت: حرکت نیروسازی و کادرسازی از اولویت ها و دستاوردهای مهم انجمن اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «علی جانباز» امروز (21 آذر) در نشست پیشکسوتان و فارغ التحصیلان خراسان جنوبی در چهلمین سال تاسیس اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با عنوان همایش «عهد وفا»،اظهار کرد: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در سال 1358 تاسیس شد و امسال بعد از گذشت 40 سال به درخت تنومندی تبدیل شده است.

 

معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه امروز اتحادیه از نیروی انسانی امین و متدین برخوردار است، گفت: تربیت نیرو برای نظام اسلامی یکی از دستاوردهای مهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان است.

 

وی با اشاره به اینکه 16 هزار دانش‌آموز انجمن اسلامی در دوران دفاع مقدس، در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران و دفاع از میهن‌، به شهادت رسیدند، افزود: یکی از شاخه های پرثمر درخت انقلاب همین انجمن های اسلامی دانش آموزان است.

 

جانباز با تاکید بر اینکه پاسداشت 40 سالگی اتحادیه، پاسداشت حرکت 40 ساله نوجوانان و جنبش دانش‌آموزی است، ادامه داد: این موضوع که انجمن اسلامی در نهاد تعلیم و تربیت با حضور نماینده ولی فقیه تاسیس شود بسیار مهم و قابل تأمل است که باید بیشتر به آن توجه شود.

 

وی با بیان اینکه حرکت نیروسازی و کادرسازی بسیار برای انجمن اسلامی در این 40 سال اولویت داشته است، عنوان کرد: تقویت روابط ایمانی در اتحادیه انجمن های اسلامی بسیار مهم است و تشکل‌های ایمانی بر اساس اخوت شکل می گیرد و باید نسبت به اعضای خود وفادار باشیم و ارتباط و هویت بین نسلی روز به روز منتقل شود.

 

معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تاکید کرد: اگر این مسیر جلو برود از آفت فرار از تجربه های گران سنگ تشکیلاتی و گسست نسل ها در انجمن اسلامی جلوگیری می کند.

 

جانباز با اشاره به آغاز تدوین و جمع آوری تاریخ شفاهی انجمن اسلامی از سال گذشته، گفت: تاکنون 2 میلیون  کلمه و حدود 400 ساعت مصاحبه از استان های مختلف سراسر کشور جمع آوری شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه انجمن اسلامی می تواند پیوندی بین نسل های مختلف انقلاب ایجاد کند و هویت زایی را افزایش دهد، بیان کرد: امروز انجمن اسلامی از سامانه رهگیری نیروی بهره‌مند شده است و برگزاری همایش «عهدوفا» تلاشی برای پیوند بین عناصر اول انقلاب با نسل چهارم انقلاب است که همچنان بگویید به عهد خود به انقلاب وفادار هستند و برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تلاش می کنند.

نظرات کاربران