21. آذر 1398 - 11:57
بیرجندرسا-مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی گفت:مردم خراسان‌جنوبی بیش از تمایل برای واگذاری فیش حج، خریدار آن هستند و از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۱۰۰ فیش تمتع را خریداری کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،ابوالفضل نوفرستی  اظهارکرد: در سال‌های گذشته به واسطه اقدامات برخی از دلالان در بحث انقال فیش حج تمتع شاهد مشکلاتی برای علاقمندان به واگذاری و یا دریافت فیش‌های حج بودیم.

مدیر حج و زیارت خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در حال حاضر برای رفع مشکلات ایجاد شده توسط دلالان و ساماندهی موضوع واگذاری فیش‌ها سامانه‌ای توسط سازمان حج و زیارت به نام تشرف به آدرس اینترنتی https://tasharof.haj.ir طراحی شده است.

نوفرستی ادامه‌داد: کسانی که به واسطه کهولت سن، بیماری و یا هر مشکل دیگری امکان سفر به حج تمتع از آنان سلب شده است و همچنین علاقمندان به خرید این فیش‌ها می‌توانند به این سامانه مراجعه کرده و اطلاعات خود را ثبت کنند.

وی افزود: بعد از اینکه واگذارکننده و خریدار توسط این سامانه با یکدیگر ارتباط برقرارکردند، می‌توانند به یکی از دفاتر رسمی حج و زیارت مراجعه و آنجا روال قانونی واگذاری فیش حج تمتع را انجام دهند.

مدیر حج و زیارت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه سامانه تشرف نقش مهمی در شفاف‌سازی موضوع واگذاری فیش‌های حج عمره داشته است، گفت: خریدار و واگذارکننده  فیش حج تمتع باید اهل یک استان و یا در یک استان سکونت داشته باشند.

نوفرستی در زمینه میزان فیش‌های واگذاری حج تمتع در خراسان‌جنوبی از ابتدای امسال اظهارکرد: در خراسان‌جنوبی افراد بیش از تمایل برای واگذاری فیش حج، خریدار آن هستند و از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۱۰۰ فیش حج را خریداری کرده‌اند.

وی در زمینه سفرهای عتبات بیان‌کرد: در حال حاضر در کشور سفرهای هوایی به کشور عراق و برای زیارت عتبات عالیات بدون هیچ مشکل خاصی صورت می‌گیرد که متأسفانه در خراسان‌جنوبی پرواز مستقیم به عراق نداریم.

مدیرحج و زیارت خراسان‌جنوبی گفت: مشکل برقرار نشدن پروازهایی مستقیم به عتبات از خراسان‌جنوبی را باید در نگرانی از عدم تکمیل ظرفیت پرواز جست‌وجو کرد و هر گاه این مشکل رفع شود می‌توان برای برقراری پرواز به عتبات تلاش‌کرد.

نوفرستی یادآور شد: در مورد سفر زمینی به عراق نیز هر زمان که شرایط مساعدتر شد به علامندان برای سفرهای زیارتی اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد.

نظرات کاربران