19. آذر 1398 - 13:55
بیرجندرسا-بیکی گفت: برای نخستین بار مجوز برگزاری ۱۲ رشته کارشناسی ارشد برای شهرستان نهبندان صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«مجید بیکی» اظهار داشت: با توجه به نیاز شهرستان نهبندان و ضرورت فراهم کردن راه اندازی رشته‌های تحصیلات تکمیلی، پیگیری‌ها و مکاتباتی در چند ماه اخیر صورت گرفت و برای نخستین بار مجوز برگزاری ۱۲ رشته کارشناسی ارشد با همکاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی برای ترم بهمن ماه امسال صادر شد.

 

فرماندار نهبندان ادامه داد: این رشته ها در صورت وجود متقاضی و رسیدن به حد نصاب در این شهرستان صادر شده است.

 

بیکی تصریح کرد: افراد متقاضی در شهرستان نهبندان در فرصت باقی مانده برای ثبت نام که تا ۲۶ آذر ماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش وجود دارد، اقدام کنند.

 

وی با اشاره به فاصله 200 کیلومتری شهرستان نهبندان تا مرکز استان، گفت: این فاصله دور سبب تحمیل هزینه برای دانشجویان و یک دغدغه ای بود که مرتفع شد.

 

فرماندار نهبندان بیان کرد: مجوز برگزاری 12 رشته‌  مورد نظر در این شهرستان شامل کارشناسی ارشد رشته های روانشناسی تربیتی، فقه وحقوق جزا، حقوق خصوصی، مدیریت کسب و کار گرایش استراتژیک، مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی، مدیریت ورزشی، روانشناسی ورزشی، آکروتکنولوژی (زراعت)، شناسایی و مبارزه با علف‌های هرز، ادبیات فارسی، ریاضی محض گرایش آنالیز و ریاضی محض گرایش جبر می شود.

نظرات کاربران