18. آذر 1398 - 14:34
رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی تاکید کرد:
لزوم پیاده سازی سبک زندگی اسلامی و اصلاح الگوی تغذیه در جامعه
بیرجندرسا-هنری با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های ما پیاده کردن سبک زندگی اسلامی و اصلاح الگوی تغذیه در جامعه است، گفت: تاکنون بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیش از یکصد پروژه عمرانی را در روستاهای محروم اجرا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «مهدی هنری» امروز دوشنبه (18 آذر) در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: یک نقشه راه و سند مطالعاتی برای روستاهای خراسان جنوبی تدوین کرده‌ایم تا در این راستا بتوانیم نسبت به اجرای برنامه‌های خود در خصوص تربیت نیروی انسانی در این مناطق فعالیت های مهم و موثری داشته باشیم.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: در راستای تربیت نیروی انسانی در مناطق مختلف استان تاکنون بیش از 25 روحانی را اعزام کردیم تا به عنوان امام روستا در روستاهای محروم استان اقدام به تربیت نیروی انسانی بکنند و در این زمینه موفق عمل کرده ایم.

 

هنری با اشاره به برنامه های فرهنگی انجام شده توسط سازمان بسیج سازندگی استان گفت: در این زمینه توانسته‌ایم اقدامات خوبی را انجام دهیم و در ایام اربعین حسینی نیز از ظرفیت خیرین استفاده کردیم و اقدامات فرهنگی بسیاری را انجام دادیم.

 

وی با توجه به اینکه یکی از مهمترین برنامه های ما پیاده کردن سبک زندگی اسلامی و اصلاح الگوی تغذیه در جامعه است، افزود: در این راستا جلسات مختلف و بسیاری را در روستاهای محروم استان برگزار کردیم و الگوی درست تغذیه و سبک زندگی اسلامی را به مردم این مناطق توانستیم تا حدودی معرفی کنیم.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی به بحث برگزاری دوره های آموزشی اشاره کرد و گفت: این دوره‌ها را برای مربیان دوره دبستان برگزار خواهیم کرد و سازمان بسیج سازندگی استان در روستاها اقدام به آموزش مردم در رسته های شغلی مختلف کرده است تا مردم این مناطق بتوانند در زمینه تثبیت اشتغال خود موفق باشند.

 

هنری با اشاره به اینکه سازمان بسیج سازندگی استان تاکنون بیش از یکصد پروژه عمرانی را در روستاهای استان اجرایی کرده است، بیان کرد: طی یک ماه اخیر شاهد بودیم که خیرین اعتباری بالغ بر یکصد و 50 میلیون تومان برای اجرای پروژه های عمرانی در مناطق محروم استان کمک کردند و ما با استفاده از ظرفیت خیرین اقدام به اجرای پروژه های عمرانی در این مناطق کردیم.

نظرات کاربران