17. آذر 1398 - 10:44
بیرجندرسا-استاندارخراسان جنوبی گفت: دانشگاه‌ها دارای قوانین، مقررات و نهادهایی هستندکه متناسب با شرایط و‌فضای دانشگاه، سیاست‌ها و بایدها و نبایدها را تعیین می‌کنند، بنابراین نیازی به تصمیم گیری از بیرون ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدصادق معتمدیان  شامگاه شنبه در دیدار صمیمی با تشکل‌های دانشجویی و روسای دانشگاه‌های استان با بیان اینکه خواستار مشارکت فعالانه و‌ مسئولانه دانشگاهیان اعم از اساتید و دانشجویان در مسیر توسعه استان هستیم، اظهار داشت: از ارائه ایده‌های متناسب با ظرفیت‌ها و سند آمایش استان استقبال می‌کنیم.

وی گفت: دانشجویان از بینش و دانش لازم برخوردارند ، ما از کارهای قانونی در دانشگاه حمایت می‌کنیم و مخالف کارهای غیرقانونی هستیم.

استاندار خراسان جنوبی  با بیان اینکه قطار توسعه استان را بسرعت پیش می‌بریم ادامه داد: با معرفی که از استان طی یک سال اخیر نزد مسئولان کشور انجام دادیم و حمایت‌های خوب دولت، امیدواریم تاپایان این دولت، بخش عمده‌ای از توسعه استان رقم بخورد.

 معتمدیان خاطرنشان کرد: مناطق تحت پوشش دیجیتال در استان را به 91 درصد رساندیم، در گازرسانی، سال آتی به 99 درصد می‌رسیم ، تمام روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت گاز و برق برخوردارند.

وی مرز را یکی از مزیت‌های استان  برشمرد و افزود: بهره‌برداری از مرزهای استان به یک مطالبه و موضوع ملی مبدل شده، یعنی برای نخستین بار است که موضوع مرزهای استان باکشور افغانستان در سطح ملی دنبال می‌شود، به طوری که برای اولین بار طی یک سال اخیر سفرای کشورمان و افغانستان با هم دیدار داشتند‌.

استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از علل عمده عقب ماندگی‌های استان در سنوات گذشته، ناشی از عملکرد ضعیف در جذب ردیف‌های بودجه‌ای ملی و اتکاء به بودجه‌های ناچیز استانی بوده، متاسفانه به لحاظ درآمدی نیز کم درآمد‌ترین استان کشور هستیم.

نظرات کاربران