16. آذر 1398 - 14:21
مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری خراسان جنوبی خبر داد؛
عضویت ۴۱ هزار نفر در کانون های مساجد خراسان جنوبی
بیرجندرسا-حجت الاسلام سبزه کار از عضویت ۴۱ هزار نفر در کانون های فرهنگی هنری خراسان جنوبی خبر داد و گفت:۶۰ درصد کانونهای مساجد استان در نقاط روستایی راه اندازی شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «ابراهیم سبزه کار» امروز (۱۶ آذر) در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با کارشناسان ستاد کانونهای مساجد خراسان جنوبی اظهار داشت: تصویب اساسنامه کانون های مساجد در شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ آن توسط رئیس جمهور، امیدی تازه در بدنه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد دمید.

 

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری خراسان جنوبی از تشکیل شورای سیاستگذاری کانون های مساجد با حضور مسئولان عالی رتبه در هر استان خبر داد و گفت: همچنین به همت ستاد کانون های مساجد کشور، سند تحول در افق ۱۴۱۴، تدوین شد که ذیل آن، طرح ملی فهما که برگرفته از سند تحول و بیانیه گام دوم انقلاب است، به عنوان یک اولویت پیگیری می شود.

 

به گفته وی، فهما یک نظام واحد سنجش برای رتبه بندی کانون ها است که اجرای آن از سال گذشته آغاز شد که امسال با ادامه روند تکمیل اطلاعات کانون‌ها و عضوگیری در حال تداوم است.

 

حجت الاسلام سبزه کار به رصد روزانه مراحل عملیاتی شدن طرح فهما در استان‌ها توسط دکتر ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد و رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور هم اشاره کرد و گفت: طبق این طرح، برنامه های هر ۲۵ کانون فرهنگی هنری توسط یک رابط پیگیری می شود.

 

وی از برگزاری جلسات توجیهی در شهرستان ها هم خبر داد و تاکید کرد: آخرین جلسه هماهنگی طرح فهما فردا (۱۷ آذر) در شهرستان بشرویه برگزار خواهد شد.

 

وی فراهم نبودن زیرساخت ها از جمله اینترنت در روستاها را یکی از آسیب‌های این طرح ذکر کرد و گفت: این مهم به عنوان یک آسیب، احصاء و به مرکز گزارش داده شده است.

 

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اعتبارات کانونهای مساجد ناظر به بازخورد و ثبت برنامه ها و فعالیت ها در سامانه بچه های مسجد است.

 

وی از عضویت ۴۱ هزار نفر در کانون های فرهنگی هنری خراسان جنوبی خبر داد و گفت:۶۰ درصد کانونهای استان در نقاط روستایی فعال هستند.

نظرات کاربران