16. آذر 1398 - 13:33
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:
۱۲ هزار بسته مواد غذایی بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع شد
بیرجندرسا-شهریاری با اشاره به انجام پروژه های محرومیت زدایی جمعیت گفت: طی سال گذشته ۱۰ هزار بسته مواد غذایی برای مادران باردار و شیرده و دو هزار بسته بین محرومان توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «محمد رحیم شهریاری» در دیدار با مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی، هلال احمر را سازمانی داوطلب محور و مردم نهاد دانست و افزود: فرهنگ سازی و آموزش مردم با رویکرد حوادث و سوانح برای ایجاد جامعه ای تاب آور از اهداف اصلی این‌ جمعیت است.

 

وی بیان کرد: در برنامه توسعه ششم از هلال احمر به عنوان مجموعه ای با رسالتی مهم و پررنگ یاد شده است که در این راستا تفاهم‌نامه هایی برای خدمت هرچه بیشتر به جامعه با دستگاه هایی مانند آموزش و پرورش و دانشگاه ها منعقد شد.

 

شهریاری با بیان اینکه در قالب این تفاهم‌نامه کانون هایی اعم از دانشجویی، دانش آموزی و آزاد تشکیل شده است، گفت: در این کانون ها فعالیت هایی مانند ارائه آموزش های امدادی و کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر حوادث انجام می شود.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: تلاش می کنیم تا از طریق تشکل های مردمی، شهروندان را در راستای مقابله با حوادث، بحران ها و کاهش تلفات سهیم کنیم.

 

شهریاری تاکید کرد: در هر خانواده باید یک امدادگر تربیت شود که این امر تعامل هرچه بیشتر بین دستگاه ها و مردم را می طلبد.

 

وی با اشاره به فعالیت های خانه های هلال بیان کرد: این تشکیلات با رویکرد ارائه آموزش های لازم در روستاها و امدادرسانی به موقع و سریع در هنگام بروز حوادث روستایی فعالیت می کنند.

 

شهریاری پیشگیری را یکی از چالش های موجود در مدیریت بحران عنوان کرد و گفت: خراسان جنوبی با حوادثی مانند سوانح و تصادفات جاده ای رو به رو بوده که کاهش آن نیازمند انجام فعالیت های پژوهشی است.

 

وی با اشاره به انجام پروژه های محرومیت زدایی جمعیت بیان کرد: طی سال گذشته ۱۰ هزار بسته مواد غذایی برای مادران باردار و شیرده و دو هزار بسته بین محرومان توزیع شد.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین در این جمعیت در قالب تفاهم نامه، فعالیت هایی در راستای توانمند سازی بانوان انجام می شود.

 

وی از فعالیت ۲۷ هزار عضور داوطلب در جمعیت استان خبر داد و گفت: ارائه آموزش های امدادی به این افراد برای کاهش حوادث غیر طبیعی و مقابله با حوادث طبیعی همواره مورد توجه است.

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی در این دیدار هلال احمر را پیشانی امداد رسانی در حوادث دانست و بیان کرد: داوطلبان هلال احمر به دلیل داشتن اعتماد اجتماعی، تخصص و توانمندی های لازم اولین افراد حاضر در حوادث هستند.

 

بهاری با بیان اینکه باید در راستای حفظ سرمایه های اجتماعی تلاش شود، اظهار کرد: استانداری در راستای اعتماد سازی و کمک به سرمایه اجتماعی هلال احمر، آماده همکاری های لازم است.

 

وی با بیان اینکه آرامش نیروهای هلال احمر در گرو آسایش مردم است، اظهار کرد: کمک به جمعیت هلال احمر وظیفه ذاتی تمام دستگاه های اجرایی است.

 

بهاری خواستار افزایش تجهیزات لازم در تشکل های مردمی شد و گفت: همچنین استانداری در راستای ارائه آموزش های امدادی به اقشار مختلف جامعه آماده همکاری با جمعیت هلال احمر است.

نظرات کاربران