16. آذر 1398 - 8:49
بیرجندرسا-استاندار خراسان جنوبی گفت: روز دانشجو روز اعلام اعتقاد و اعتماد به نسلی است که نقشی اساسی و پایه‌ای در پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی داشته‌اند و برای پیشرفت روزافزون معرفت و آگاهی، عزم خود را جزم نموده و کمر همت بر فتح سنگرهای علم و دانش بسته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی پیامی به مناسبت روز دانشجو صادر کرد. متن پیام به شرح زیر است:

شانزدهم آذر هر سال یادآور خروش، حماسه، تلاش، استکبارستیزی و افتخارآفرینی دانشجویان و دانشگاهیانی است که در سینه صفحات تاریخ در برابر سلطه خارجی و خودکامگی داخلی ایستادگی کردند و با نثار جان خود از اسلام و کشورشان دفاع کردند.

دانشجویان و دانشگاهیان همواره از تاثیرگذارترین و پیشروترین اقشار جامعه در آگاهی‌بخشی و ایجاد شور و شعور انقلابی بوده‌اند. امروز نیز جامعه دانشگاهی ما در پرتو مشعل پرفروغ 16 آذر در اندیشه پیمودن راهی است که به آینده‌ای روشن منتهی می‌شود. آینده‌ای که سرشار از عشق و امید مبتنی بر خردورزی، آزادی و کرامت‌های انسانی است.

به گزارش ایسنا در این پیام آمده است: فرصت مناسب و مغتنمی است تا این روز را گرامی بداریم، چرا که روز دانشجو روز اعلام اعتقاد و اعتماد به نسلی است که نقشی اساسی و پایه‌ای در پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی داشته‌اند و برای پیشرفت روزافزون معرفت و آگاهی، عزم خود را جزم نموده و کمر همت بر فتح سنگرهای علم و دانش بسته‌اند.

به یقین، دانش‌اندوزان و دانشجویانی که با حضور در حریم مقدس علم و دانش، نوای راستینِ «ن و القلم» را به جان قرین می‌دارند، از زلال معرفت سیراب خواهند شد.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، این روز را به تمامی رهپویان علم و دانش در خطه عالم خیز خراسان جنوبی، بویژه دانشجویانی که مسیر پویایی و کمال را طی می‌کنند تا به قله‌های رفیع رشد و بالندگی دست یابند تبریک گفته، موفقیت و سرافرازی همه دانشجویان عزیز را از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.

نظرات کاربران