16. آذر 1398 - 8:18
بیرجندرسا- رییس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: آمار ثبت نام کنندگان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه خراسان جنوبی به 74 نفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،ناصر خوش خبر با بیان اینکه 26 نفر از این تعداد در ششمین روز نام نویسی، ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: 68  نفر از داوطلبان نامزدی انتخابات که تا پایان وقت ثبت نام امروز جمعه 15 آذر مراجعه کرده‌اند، مرد هستند و 6 نفر زن نیز برای نامزدی انتخابات نام نویسی کرده‌اند.

وی ادامه داد: حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف با 20 نفر بیشترین مراجعه برای ثبت نام را داشته و کمترین میزان مراجعه هم مربوط به حوزه انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه 17 نفر است.

رییس ستاد انتخابات خراسان جنوبی تعداد مراجعات به ثبت رسیده در حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه را 19 نفر و حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه را 18 نفر برشمرد.

خوش خبر در خصوص میزان تحصیلات داوطلبان نیز گفت: از مجموع افراد نام نویسی شده یک نفر لیسانس، 52 نفر فوق لیسانس و 15  نفر مدرک دکترا دارند و تحصیلات شش نفر نیز حوزوی است.

وی بیان کرد: از مجموع افرادی که تا این لحظه ثبت نام آنان نهایی شده، 15 نفر سابقه داوطلبی و چهار نفر سابقه نمایندگی دارند.

رییس ستاد انتخابات خراسان جنوبی با بیان اینکه 47  نفر از این افراد زیر 50 سال و 27 نفر نیز بالای 50 سال سن دارند، یادآور شد: ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا ساعت 18 روز شنبه 16 آذر ادامه دارد.

نظرات کاربران