12. آذر 1398 - 13:06
یارانه
بیرجندرسا-سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: جاماندگان طرح یارانه بنزین که پیامک ارسال کرده اما کد رهگیری دریافت نکردند با وارد کردن شماره حساب واریز یارانه‌های نقدی به جای کد رهگیری در سایت hemayat.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت نمایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، غلامرضا اشرفی اظهار داشت: نخستین مرحله یارانه کمک معیشت خانوارها از محل منابع مالی افزایش قیمت بنزین (بسته حمایتی) طی سه مرحله به‌حساب سرپرستان خانوار خراسان‌جنوبی واریز شد.

وی بیان داشت: در همین راستا تاکنون 177 هزار و 623 خانوار مشمول این طرح حمایتی از سوی دولت شده‌اند و این در حالی است که تعداد مشمولان طرح معیشتی دولت در استان خراسان‌جنوبی 226 هزار و 461 خانوار است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی تبیین کرد: بر اساس این طرح به خانوار یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهار نفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان تعلق می‌گیرد و این میزان به صورت نقدی به حساب سرپرستان خانوار جدا از یارانه‌ها واریز شده است.

اشرفی با اشاره به تمهیدات انجام‌شده برای ثبت‌نام جاماندگان یارانه معیشتی، اعلام کرد: کد دستوری #۶۳۶۹* جهت ثبت‌نام سرپرستان خانوار‌هایی که در آخرین پرداخت، مشمول سبد حمایتی نشده‌اند اعلام شده است لذا افرادی که مشمول دریافت یارانه بنزین نشده و خود را مشمول می‌دانند می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۶۳۶۹* اعلام نیاز کنند.

وی اضافه کرد: شماره‌گیری این کد دستوری باید با شماره تلفن همراه که به‌نام سرپرست خانوار است، انجام شود و در صورتی که این فرد مشمول دریافت بسته کمک معیشتی باشد، در ۲۴ ساعت کد رهگیری، ارسال و ثبت‌نام در سامانه مربوط، قابل انجام خواهد بود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی تأکید کرد: سرپرستان متقاضی دریافت بسته حمایتی در صورت نداشتن سیم کارت تلفن همراه به‌نام خودشان حتماً باید سیم کارتی برای خودشان و به‌نام خودشان تهیه کنند و راه دیگری برای این کار وجود ندارد.

اشرفی با اشاره به اعترضات مردمی مبنی بر عدم دریافت کد رهگیری، اعلام کرد: روش دیگری برای جاماندگان طرح حمایت معیشتی که پیامک کد رهگیری دریافت نکرده‌ند فراهم شده و این افراد می‌توانند با مراجعه به آدرس hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت نمایند.

وی با بیان اینکه امکان ثبت اعتراض خانوارها با استفاده از شماره ملی سرپرست خانوار و شماره حساب بانکی یارانه در سامانه اعلام شده، فراهم است، خاطرنشان کرد: خراسان‌جنوبی رتبه سوم در میان سایر استان‌ها از لحاظ پوشش طرح حمایت معیشتی دولت در کشور را دارد.

نظرات کاربران