11. آذر 1398 - 14:14
بیرجندرسا-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مردم و والدین باید از این فکر که مدارس تیزهوشان و خاص بهتر فعالیت می‌کنند، دور شده و به این سمت و سو حرکت کنند، مدارس دولتی نیز همان کارآرایی را دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،محمدعلی واقعی با بیان اینکه کاهش تنوع مدارس یک مصوبه است، اظهار کرد: نگاه به این سمت و سو است که مدارس به روال قدیم فعالیت خود را انجام دهند.

وی افزود: مردم و والدین باید از این فکر که مدارس تیزهوشان و خاص بهتر فعالیت می‌کنند دور شده و به این سمت و سو حرکت کنند مدارس دولتی نیز همان کارآرایی را دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با تاکید بر مدرسه‌محوری، تصریح کرد: در حال حرکت در این مسیر هستیم که اختیاراتی که از وزارتحانه ابلاغ می‌شود به مدیر مدرسه داده شود.

واقعی با بیان اینکه در انتصاب مدیران مدارس دقت بیشتری انجام می‌شود، اظهار کرد: اختیارات را به مدارس تقویص می‌کنیم تا مدیر مدرسه اختیار عمل داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی فرهنگیان یکی از الزامات است، افزود: تالیف کتب جدید براساس سند تحول بنیادین که اکنون در اختیار همکاران قرار گرفته مورد توجه است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با تاکید بر کیفیت بخشی به محتوای آموزشی، تصریح کرد: در کنار این کیفیت بخشی لازم است فرهنگیان نیز با شرکت در دوره‌های ضمن خدمت و کارگاه‌های آموزشی بروز شوند.

واقعی با بیان اینکه لازم است ادبیات سند تحول بنیادین وارد مدرسه شود، تصریح کرد: ۷۶ درصد مدیران آموزش و پرورش آموزش ویژه بسته انتظارت از این سند را دیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه آموزش و پرورش تربیت عمومی است نه تربیت تخصصی، افزود: تب کنکور در جامعه ما یک آسیب است و باید به جای تربیت یک پزشک، پزشک متهد تربیت کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه در این نهاد سطح اعلای نوع تربیت مدنظر است، خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی در راستای اجرای سند تحول بنیادین جزء استان‌های پیشتاز بوده‌ایم و امید است که بتوانیم این مسیر را به درستی طی کنیم.

گفتنی است؛ وزیر آموزش‌وپرورش چندی پیش درباره ایرادات وارد بر مصوبه تنوع مدارس عنوان کرده بود؛ طبق رویه‌ای که بین مجلس و شورای نگهبان برقرار است به موضوعاتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی ورود می‌کند مجلس نباید ورود کند و برعکس به جهت اینکه مدارس سمپاد موضوعی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی به آن وارد شده و اساسنامه آن را تصویب کرده، مورد ایراد گرفته است.

مصوبه تنظیم‌بخشی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی آموزش و پرورش در شورای نگهبان رد شده است و به بندهایی چون اختصاص یک درصد درآمد شرکت‌ها، اجاره دادن واحدهای آموزشی، اعمال مدرک دوم فرهنگیان و کاهش تنوع مدارس ایراداتی گرفته‌اند.

نظرات کاربران