11. آذر 1398 - 12:47
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی خبر داد:
پرداخت ۸.۵ میلیارد تسهیلات به طرح های گردشگری و صنایع دستی
بیرجندرسا-مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از پرداخت ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره به طرح های گردشگری و صنایع دستی استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،حسن رمضانی در نشست خبری  با اشاره تسهیلات بند الف تبصره  ۱۸ اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اظهارکرد: استاندار خراسان جنوبی از از این اداره کل برای جذب و افزایش رقم پرداختی تسهیلات تقدیر کرده است.

 وی با بیان اینکه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  ۸ درصد یارانه سود به این تسهیلات پرداخت می کند، گفت: در استان با بانک های مختلف مذاکره کردیم تا بتوانیم از محل آورده این کمک های فنی و اعتباری رقم تسهیلات پرداختی به متقاضیان را افزایش دهیم.

 وی رقم کمک های فنی و اعتباری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان را در سال جاری دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: طی مذاکره ای که بانک های مختلف استان داشتیم بانک انصار اعلام آمادگی کرد که دو برابر مبلغ اداره کل را از منابع داخلی خود برای پرداخت تسهیلات اعطا کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان داشت: براین مبنا بانک تعهد به پرداخت ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تسهیلات از منابع داخلی خودش را داد و در مجموع بیش از ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات با بهره ۱۰ درصد به طرح ها پرداخت و یا در حال پرداخت است.

وی گفت: در این راستا تا کنون ۶۰ طرح گردشگری و صنایع دستی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده و بیش از شش میلیارد تومان از تسهیلات پرداخت شده است و مابقی پرونده ها برای پرداخت در حال بررسی است.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت پروژه بازارچه  دائمی صنایع دستی بیرجند در تیمچه امینی اظهارکرد: این پروژه در ۳۲ غرفه خواهد داشت و هم اکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رمضانی ادامه داد: پیگیری جذب اعتبار برای این پروژه برای ادامه مرمت در سال جاری هستیم.

نظرات کاربران