10. آذر 1398 - 9:34
بیرجندرسا-مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی از تشکیل و تنظیم ۱۹۵ پرونده تخلف بعد از گران شدن بنزین در استان خبر داد و گفت: تعزیرات حکومتی استان با هر گونه گران‌فروشی و افزایش قیمت کالا و حمل و نقل عمومی مقابله و با متخلفین برخورد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدحسن اشرفی امروز در گفت‌وگو با این رسانه، اظهار داشت: طرح پیشگیری و مقابله با گران‌فروشی و احتکار ویژه قانون هدفمندی یارانه بنزین برای برخورد قانونی با تخلفات و عوامل اخلال‌گر در نظم بازار از ۲۵ آبان‌ماه در استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح به پرونده‌های ارجاعی خارج از نوبت رسیدگی و از همه ظرفیت‌های درون و برون‌سازمانی در این خصوص بهره می‌گیریم، بیان داشت: ۱۹۵ پرونده تخلف توسط بازرسان صمت و اتاق اصناف تنظیم و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی بیان داشت: از آغاز اجرای طرح پیشگیری و مقابله با تخلفات گران‌فروشی و احتکار تاکنون به ۸۵ پرونده بخش کالا و خدمات در شعب تعزیرات حکومتی سراسر استان رسیدگی و متخلفان به ۸۱۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

اشرفی عدم درج قیمت، گران‌فروشی و عدم ارائه فاکتور خرید را از مهم‌ترین گزارش‌های اعلام شده ذکر کرد و افزود: از ابتدای شروع طرح پیشگیری و مقابله با گران‌فروشی و احتکار ویژه قانون هدفمندی یارانه بنزین، ۷۸ اکیپ گشت مشترک با محوریت تعزیرات حکومتی از ۲۶۵ واحد صنفی بازدید کردند.

 وی با تأکید بر اینکه هیچ افزایش قیمتی به بهانه گرانی بنزین پذیرفته نیست و در صورتی که فردی به‌صورت خودسرانه اقدام به گران‌فروشی کند با او برخورد جدی خواهد شد، اعلام کرد: برخی افراد سودجو از وضعیت به‌وجود آمده سوء استفاده کرده و با احتکار یا گران‌فروشی به‌دنبال بالا بردن قیمت اجناس هستند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مردم در صورت مشاهده هرگونه گران‌فروشی یا احتکار می‌توانند از طریق شماره تلفن ۱۳۵ شکایات خود را به ما اعلام کنند، اضافه کرد: همچنین سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ و سامانه اینترنتی tazirat۱۳۵.ir در هر لحظه از شبانه‌روز آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی است.

نظرات کاربران