9. آذر 1398 - 11:01
انتخابات
بیرجندرسا-ثبت‌نام نامزد‌های انتخابات مجلس یازدهم از فردا در چهار فرمانداری بیرجند، قاین، فردوس و نهبندان آغاز و این روند به‌مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، از روز یکشنبه ۱۰ آذر با فرمان وزیر کشور، فرآیند اجرای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز و ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا پایان وقت اداری روز شنبه ۱۶ آذرماه به‌مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

داوطلبان نمایندگی چهار حوزه انتخابیه استان خراسان‌جنوبی می‌توانند در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک لازم به چهار فرمانداری‌ مرکز حوزه‌ انتخابیه در استان یعنی فرمانداری‌های بیرجند، قاین، فردوس و نهبندان مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت‌نام کنند.

کسانی که قصد داوطلبی و ثبت‌نام در انتخابات مجلس را دارند علاوه بر شرایط مندرج در قانون باید حداقل ۳۰ سال و حداکثر ۷۵ سال سن و حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را داشته باشند.

اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن، اصل شناسنامه عکس‌دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن، یک قطعه عکس ۴ × ۳ جدید، اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)، اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹  قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمث و یا مدرکی معتبر دال بر روشن‌بودن وضعیت مشمولین خدمت وظیفه عمومی از مدارک لازم برای ثبت‌نام است.

اعتقاد و التزام عملی به اسلام، التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابیه و سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی از شرایط داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم است.

به گزارش بیرجند رسا؛ یازدهمین دوره انتخابات مجلس و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، دوم اسفندماه سال ٩٨ برگزار می‌شود.

نظرات کاربران