25. آبان 1398 - 12:54
هواشناسی
بیرجندرسا-مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با عبور امواج ناپدار جوی از لایه میانی جو استان تا اواسط هفته جاری از شدت یخبندان شبانه در استان کاسته می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، علیرضا خندان رو به شرایط آب و هوایی روز های آینده استان اشاره کرد و اظهار داشت: با عبور امواج ناپدار جوی از لایه میانی جو استان به طور متناوب تا اواخر هفته جاری شاهد افزایش ابر در منطقه خواهیم بود.

وی بیان کرد: همچنین با افزایش رطوبت جو در منطقه به تدریج تا صبح روز سه شنبه مقداری از شدت یخبندان شبانه در استان کاسته می شود.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی ادامه داد: هرچند کماکان کمینه دمای صبح فردا در برخی از نقاط استان صفر و زیر صفر خواهد بود.

احتمال بارش باران در غالب نقاط

خندان رو با اشاره به اینکه در روز یکشنبه احتمال بارش پراکنده در غرب استان وجود دارد، عنوان داشت:  از اواخر روز دوشنبه نیز تا روز پنج شنبه با تقویت ناپداری ها علاوه بر افزایش سرعت باد بارش باران در غالب نقاط استان پیش بینی می شود.

خندان با بیان اینکه همچنین در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف و باران به ویژه طی روز چهارشنبه قابل پیش بینی است، بیان داشت: علاوه بر این بارش تگرگ و تشکیل مه در این مدت دور از انتظار نخواهد بود.

وی، قاین با ثبت شش درجه سلسیوس زیر صفر را سردترین شهر استان طی ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد و گفت: همچنین دهسلم با ثبت ۲۲ درجه سلسیوس گرمترین نقطه استان در این مدت بوده است.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی اضافه کرد: تغییرات دمایی مرکز استان نیز بین صفر و ۱۶ درجه در نوسان بوده است.

نظرات کاربران