21. آبان 1398 - 19:33
بیرجندرسا-رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: قوه قضائیه بر فضای انتخابات در استان نظارت خواهد داشت و این فضا را به صورت ویژه رصد خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، امروز 21 آبان، در شورای اداری استان با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در سال جاری، اظهار کرد: مدیران طبق قانون حق دخالت در امور انتخابات و استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغ را ندارند.

وی تصریح کرد: مدیران نباید از امکانات دولتی و عمومی برای تبلیغ و یا علیه کاندیدایی استفاده کنند و در این راستا قوه قضائیه بر ثبت اموال مدیران در سامانه و رصد کردن فضای انتخابات نظارت ویژه خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه قانون رسیدگی به دارایی مسئولان و مدیران مصوب شده و آیین نامه آن توسط قوه قضاییه ابلاغ شده است، افزود: سامانه‌ای در دادگستری‌ها و قوه قضائیه فعال است و مدیران باید در مهلت قانونی به وظایف قانونی خود عمل کرده و نسبت به ثبت اموال در این سامانه اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی یادآور شد: پایان آبان‌ماه آخرین فرصت مدیران مشمول این قانون برای ثبت اموال در این سامانه است و مدیری که پس از این مهلت این ثبت را انجام ندهد، امضایش فاقد اعتبار خواهد بود.

نظرات کاربران