20. آبان 1398 - 13:52
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی:
سرما و یخبندان در خراسان جنوبی تشدید می شود
بیرجندرسا-مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از تشدید سرما و یخبندان در استان تا پایان هفته جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،علیرضا خندان رواظهار داشت: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی برای امروز افزایش سرعت وزش باد در استان پیش بینی می شود که سرعت وزش این بادها در مرز شرقی از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی همچنین از تشدی سرما و یخبندان در استان خبر داد و گفت: از فردا تا پایان هفته جاری دمای هوا در بیشتر نقاط استان به صفر و زیر صفر نزدیک خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی اضافه کرد: در این مدت دمای هوا در شهرستان های قاین، بیرجند، درمیان و سربیشه به زیر سفر و در نقاط دیگر نیز نزدیک به صفر خواهد  رسید.

خندان رو با بیان اینکه حداقل دمای بیرجند فردا صبح به دو درجه زیر صفر خواهد رسید، بیان کرد: امروز نیز دمای هوا در مرکز استان در گرمترین ساعات تا ۱۷ درجه بالای صفر افزایش می یابد.

وی، قاین با سه درجه سلسیوس را سردترین شهر استان طی ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد و گفت: همچنین دهسلم نهبندان با ۲۳ درجه سلسیوس گرمترین نقطه استان در این مدت بوده است.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی یادآور شد: تغییرات دمایی مرکز استان نیز در این مدت بین دو تا ۱۹ درجه سلسیوس در نوسان بوده است.

نظرات کاربران