20. آبان 1398 - 13:50
بیرجندرسا-امام جمعه اهل سنت طبس مسینا گفت: دشمن در جنگ اقتصادی به نتیجه ای نرسید و بر روی تفرقه افکنی بین شیعه و سنی برنامه ریزی می کند که باز هم به نتیجه نخواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، مولوی سید محمد حسینی صبح دوشنبه در نشست مشترک علما و نخبگان شیعه و اهل سنت خراسان جنوبی بیان کرد: قرآن در آیاتی شرط تقوا را برای رسیدن به وحدت حقیقی نهاده است.

وی ادامه داد: اگر مسلمانان تقوایی که پیامبر به آن اشاره کرده و قرآن به آن دستور داده را داشته باشند، هرگز دشمنان اسلام نمی توانند بین صفوف یکپارچه آن ها اختلاف ایجاد کنند.

مولوی حسینی با اشاره به حدیثی از اما جعفر صادق(ع) بیان کرد: حق تقوا این است که انسان در همه حال خدا را ناظر و حاضر بر اعمال خویش بگیرد.

وی با بیان اینکه در زمان تولد پیامبر (ص) عرب را جهل و تاریکی فرا گرفته بود و مردم جز طایفه پرستی و غارت کاری دیگر نداشتند، افزود: دشمن از سه راه اعم از استفاده از قدرت خودشان، محاصره اقتصادی و تفرقه افکنی بین مسلمانان به دنبال اهداف خود می رفتند.

مولوی حسینی با اشاره به برنامه های دشمن برای براندازی اسلام بیان کرد: دشمن برای رسیدن به اهداف خود و تفرقه بین کشورهای اسلامی از غفلت مسلمانان سوء استفاده می کند.

امام جمعه اهل سنت طبس مسینا با بیان اینکه دشمنان در ابتدا جنگ نظامی را به کارگرفته و با شکست مواجه شدند، افزود: همچنین دشمن در جنگ اقتصادی به نتیجه ای نرسید و بر روی تفرقه افکنی بین شیعه و سنی فرهنگ سازی می کند که باز هم به نتیجه نخواهند رسید.

مولوی حسینی با بیان اینکه اگر همه ما به دستورات منجی عالم و خدا عمل کنیم دشمن هرگز به اهداف خود نمی رسد، گفت: امروز دشمنان نه تنها در بین کشورهای اسلامی خار و ذلیل شده اند بلکه سران ابرقدرت ها و در راس آن آمریکا، اسرائیل،  فرانسه و اروپا در بین خودشان هم جایگاهشان را از دست می دهند.

وی بیان کرد: کفار با تمام اختلافات سیاسی، اقتصادی و نظامی که دارند برای نابودی کشورهای اسلامی و مسلمانان با هم هستند و به هیچ بشری حتی خودشان هم رحم نمی کنند.

مولوی حسینی بیان کرد: دشمنان نمی توانند انسان های موجی را در کشور خودشان راه دهند بنابراین برای منافع خود با تبلیغات سوء، گروهک های داعشی و مخرب را در افغانستان به کار بردند. 

امام جمعه اهل سنت طبس مسینا با تاکید بر اینکه نباید به نشست ها اکتفا شود، افرود: بنابر حدیثی از پیامبر اکرم(ص) مسلمانان مانند یک نفس هستند.

وی با بیان اینکه اهل تشیع و اهل تسنن به مقدسات یکدیگر احترام بگذارند و نگذارند دشمنان داخلی و خارجی به مقدسات آنها توهین کنند، گفت: برادران شیعه و اهل تسنن هوشیار هستند و فریب دسیسه های دشمن را نمی خورند.

مولوی حسینی اظهار کرد: امروز در کشور جمهوری اسلامی اهل سنت برای نظام تهدیدی را ایجاد نکردند و نخواهند کرد.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران