19. آبان 1398 - 14:07
معاون مدیریت توسعه و منابع وزارت ورزش خبر داد
اختصاص سهم 10 درصدی از فدراسیون به هیات‌های ورزشی
بیرجندرسا- معاون مدیریت توسعه و منابع وزارت ورزش و جوانان کشور با اشاره به فعالیت 14 هزار هیات ورزشی در سراسر کشور، گفت: امسال 10 درصد از سهم فدراسیون را به هیات‌های ورزشی اختصاص دادیم و پرداختی‌ها از دوسال گذشته تاکنون رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،ژاله فرامرزیان، امروز 19 آبان در دیدار با روسای هیات‌های ورزشی و دبیران سمن‌های جوانان استان با اشاره به رویکرد خوب دولت نسبت به سمن‌ها و هیات‌های ورزشی، اظهار کرد: اگر دولت می‌توانست به تنهایی بسیاری از وظایف را انجام دهد، دست یاری به سمت سمن‌ها دراز نمی‌کرد.

وی با بیان اینکه سمن‌ها به وجود آمدند تا بسیاری از مسائل و مشکلات توسط سلول‌ها و اجزای جامعه حل شود، افزود: دولت‌ها باید برای شرکای اجتماعی خود سهم‌الشراکه تعیین کنند اما این امر مستلزم این است که نظام بودجه‌ریزی کشور تغییر کند.

 معاون مدیریت توسعه و منابع وزارت ورزش و جوانان کشور بیان کرد: بالغ بر ۸۵ درصد اعتبارات ورزش و جوانان کمک‌کننده بوده و سال گدشته بیش از ۸ میلیارد تومان کمک بلاعوض به استان صورت گرفته و این در حالی است که در سال‌های قبل کم‌تر از ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

فرامرزیان با بیان اینکه تمام تلاش ما این است در یک مدل شاخص‌بندی به تناسب شاخص‌ها منابع کمک خود را به استان‌ها توزیع کنیم، تصریح کرد: در این صورت از استان‌ها برای صرف کردن این منابع گزارش خواهیم خواست.

وی با تاکید بر بهره‌گیری از ایده‌های جوانان در حوزه ورزش و ایجاد نظام مشورتی برای مدیریت جوانان، افزود: انتظار سازمان‌های غیردولتی جوانان نباید در حوزه تعیین ردیف اعتباری باشد بلکه باید سهم‌الشراکه طلب کنند.

معاون مدیریت توسعه و منابع وزارت ورزش و جوانان کشور اظهار کرد: تاسیس خانه‌های جوان اولین بار در سال ۷۴ اتفاق افتاد و در سال ۸۰ خانه‌های سازمان‌های غیردولتی تاسیس شد.

فرامرزیان با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که جایگاه قانونی خانه‌های جوان را ایجاد کنیم و ردیف اعتباری برای آن‌ها اختصاص دهیم، افزود: بیشترین فارغ‌الحصیلان حوزه کارشناسی ارشد در خراسان جنوبی وجود دارند که برای سمن‌ها مبلغی را به آن‌ها اختصاص می‌دهیم.

معاون مدیریت توسعه و منابع وزارت ورزش و جوانان کشور با اشاره به تلاش برای استخدام قهرمانان در ادارات، اظهار کرد: اعتبارات ویژه‌ای از سهم ردیف اعتباری 0.27 درصد پروژه‌های مشارکتی با سرمایه‌گذار در خصوص ایجاد هتل ورزشی در خراسان جنوبی اختصاص خواهیم داد.

فرامرزیان با بیان اینکه مبلغی ویژه برای هیات ورزشی که میزبانی مسابقات بانوان را در خراسان جنوبی برگزار کند، درنظر می‌گیریم، یادآور شد: سهمی خاص را برای پروژه‌های بانوان اختصاص می‌دهیم.

نظرات کاربران