18. آبان 1398 - 14:14
بیرجندرسا-مسئول بسیج طلاب خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از مسئولیت‌های مهم بسیج طلاب و روحانیون بحث انقلابی وارد شدن حوزه‌های علمیه است گفت: نخستین گروهی که باید وارد میدان شوند روحانیون و طلاب هستند که باید میدان دار این قضایا باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین خوش رفتار پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: بسیج، طلاب و روحانیون به عنوان جلودار اقشار در همه میدان‌ها بوده و خواهد بود.

وی با بیان اینکه خروجی این برنامه اجلاسیه شهدای روحانی استان بود افزود: در این راستا همه افراد، اقشار و مسئولان خود را خادم شهدا دانستند و در میدان بودند.

مسئول بسیج طلاب و روحانیون خراسان جنوبی بیان کرد: خوشبختانه در یک سال گذشته اجلاسیه بزرگ شهدای روحانی با همت همه دست اندرکاران برگزار شد که این اجلاسیه برگ زرین و افتخاری بر مجموعه بسیج طلاب و روحانیون بود.

خوش رفتار تصریح کرد: از جمله برنامه‌های بسیج طلاب برگزاری اردوهای راهیان نور است که در این راستا از ابتدای تشکیل بسیج روحانیون و طلاب در همه اعزام‌ها سعی شده در هر اتوبوس یک روحانی اعزام شود.

مسئول بسیج طلاب و روحانیون خراسان جنوبی یادآور شد: یکی دیگر از برنامه‌های بسیج طلاب و روحانیون بحث اعزام مبلغ است که این امر نیز برگ افتخاری است که در این راستا در برخی از روستاها اعزام مبلغ را داشته‌ایم و این امر ادامه دارد.

خوش رفتار با اشاره به اینکه یادواره شهدا در همه حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود اظهار داشت: یکی دیگر از مسئولیت‌های مهم بسیج طلاب و روحانیون بحث انقلابی وارد شدن حوزه‌های علمیه است چون از ما انتظار می‌رود که اگر چنانچه بحث انقلاب و بحث دفاع از ولایت باشد نخستین گروهی که باید وارد شوند روحانیون و طلاب هستند که باید میدان دار این قضایا باشند.

مسئول بسیج طلاب و روحانیون خراسان جنوبی گفت: در بحث گروه‌های جهادی برنامه ابلاغی نداشتیم اما حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی سنگ تمام گذاشتند و در کرمانشاه، ایلام و خوزستان بدون دعوت احساس تکلیف کردند و خدمت به جامعه را سرلوحه کار خود قرار دادند و تعداد زیادی به این مناطق اعزام شدند.

100 درصد طلاب خراسان جنوبی بسیجی هستند

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نیز در این دیار بیان کرد: در بحث بسیج طلاب، امام خمینی(ره) در آخرین روزهای زندگی خود در شکل گیری بسیج طلبه و دانشجو تسریع داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوفرستی با بیان اینکه روحانیت جلودار دفاع از ولایت و انقلاب است خاطرنشان کرد: یکی از زیبایی‌های حوزه‌های علمیه بسیجی بودن 100 درصدی طلاب است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بسیج مستضعفین و اقشار بحث سازماندهی نیروهای بسیجی را بر عهده دارند گفت: بسیج طلاب نیز اینچنین رسالتی را برعهده دارد.

نوفرستی اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی روز به روز فرهنگ مقاومت، ایستادگی و دلدادگی به اسلام و انقلاب رو به افزایش است که رسالت ما را سنگین می‌کند چون همه اقشار در بحث بصیرت و معرفت باید از وجود اساتید و طلاب بهره‌مند شوند تا بتوانند در جهت حرکت خود توفیقات لازم را داشته باشند.

نظرات کاربران