18. آبان 1398 - 14:01
بیرجندرسا-استاندار خراسان جنوبی بابیان اینکه شمال شهر بیرجند یکی از مناطق کم برخوردار و در اولویت کارهای عمرانی است و هم و غم استانداری نیز کمک به این منطقه است گفت: معطل ماندن پروژه های دولتی در خراسان جنوبی زیبنده نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، محمدصادق معتمدیان صبح امروز در بازدید از مرکز شماره 4 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اظهار داشت: معطل ماندن پروژه‌های دولتی در استان به هیچ عنوان زیبنده نیست.

وی گفت: برخی پروژه‌ها با اعتبارات کم و قطره چکانی انجام‌ می‌شود اما نباید پروژه‌ها دچار معطلی شوند و باید سیستم مدیریتی در پروژه‌ها به درستی عمل کنند.

استاندار خراسان جنوبی افزود: باید در پروژه‌ها تفاهم نامه‌هایی بین دستگاه‌ها برای پیشرفت سریع پروژه انجام شود و اگر شهردار در پروژه متعهد شده نباید معاونان آن از این تعهد سرپیچی کنند و اگر اینطور بود باید برخورد شود.

معتمدیان تصریح کرد: شمال شهر بیرجند یکی از مناطق کم برخوردار و در اولویت کارهای عمرانی است و هم و غم استانداری نیز کمک به این منطقه است.

مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی در این بازدید بیان کرد: پروژه مرکز شماره 4 دارای 700 مترمربع زیربنا است که ساخت آن از سال 95 آغاز شده و در حال حاضر 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

طاهره حمیدی عنوان کرد: برای ساخت و تکمیل مرکز شماره 4 کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان که در مهرشهر بیرجند واقع شده 800 میلیون تومان اعتبار نیاز است که تاکنون 260 میلیون تومان هزینه شده است.
 

فرهنگسرای شهر بیرجند تا نوروز سال آینده افتتاح می‌شود

محمدعلی جاوید نیز طی بازدید استاندار خراسان جنوبی از پروژه فرهنگسرای شهر بیرجند اظهار داشت: پروژه فرهنگسرای شهرداری در صورت تامین اعتبار تا عید نوروز سال آینده افتتاح می‌شود.

وی گفت: این پروژه فضای آبرومندی برای شهر است و در  سال 97 و 98 مبلغ 16 میلیارد و 300 میلیون برای آن از محل منابع داخلی شهرداری اختصاص یافته است.

شهردار بیرجند افزود: برای تکمیل تجهیزات پروژه مانند سیستم نور و صندلی‌ها مبلغ 10 میلیارد تومان نیاز است.

جاوید با بیان اینکه پروژه فرهنگسرا حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد تصریح کرد: این پروژه از سال 96 آغاز و بعد از وقفه‌ای دوباره از سال 97 شروع شده که در مساحت 4 هزار و 350 مترمربع زیربنا و سالن اصلی با 2 هزار و 300 مترمربع در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه ظرفیت این پروژه یک هزار و 600 نفر است ادامه داد: پروژه فرهنگ و هنر اسلامی 10 هکتار است که در هفت یا هشت طبقه ساخته می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی نیز از شهرداری به واسطه ساخت این‌ پروژه قدردانی کرد و گفت: جانمایی این پروژه و محوطه سازی آن کار خوبی بوده و پارکینگ نیز در آن خوب دیده شده است.

نظرات کاربران