16. آبان 1398 - 13:54
بیرجندرسا-پخش سراسری رادیو زیارت به صورت هم زمان در مشهد، تهران، بیرجند و بجنورد به صورت رسمی وارد مدار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، دکتر علی عسکری رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاح و بهره برداری از طرح های فنی صداوسیما در مرکز خراسان رضوی با بیان اینکه امروز تهدیدات دشمن برای کشور ما عمدتا برای رسانه پایه است گفت: دشمنان ما برای تخریب اقتصاد کشور کمر بسته اند و از هیچ حربه ای هم فروگذار نمی کنند.

وی افزود: در این شرایط است که نقش رسانه ملی، برای مقابله با این تهدیدات برای بصیرت افزایی عمومی و شناسایی و خنثی کردن فتنه های دشمن  بسیار مهم است .

دکتر علی عسکری با بیان اینکه کشور ما، کشوری مقاومتی است  گفت : در جبهه جنگ نرم، رسانه ملی روزانه با صدها کانال و رسانه معاند که فرهنگ و هویت اسلامی ایرانی مردم ایران را هدف قرار داده اند ،  با کمک صاحب نظران و فرزندان انقلابی رسانه، در نبرد است.

وی با اشاره به نهم ربیع الاول و سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر عج تعالی فرجه الشریف گفت: آمریکا و اسرائیل بیش از هر چیز از تفکر انقلابی شیعه و تفکر شهادت طلبی در راه حقیقت و مفهوم انتظار هراس دارند، چرا که این عناوین روحیه مقاومت را افزایش می دهد.

رئیس رسانه ملی افزود: با رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب،  روز به روز اندیشه ایستادگی در مقابل جهان خواران رشد پیدا میکند و امروز جمهوری اسلامی به یک قدرت بزرگ در  منطقه و جهان تبدیل شده است.

وی با اشاره به  پاسخ  ایران در قبال بدعهدی آمریکاییان در ماجرای برجام و تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران گفت: برداشتن گام چهارم ایران در غنی سازی ۲۰ درصد ، و فعال کردن فردو خود نماد ایستادگی ملی است.

دکتر علی عسکری همچنین گفت: دشمن بدنبال تحریم ایران بوده ، هست و خواهد بود ، آنچه نتیجه این تحریم ها شده ، فرصت هایی است که برای کشور در زمینه های تولید و سازندگی به وجود آمده و این تحریمها  باعث شکل گیری شرکت های دانش بنیان و غیره در جهت اوج گیری روند توسعه کشور است.

وی گفت: موفقیت هایی را که امروز شاهد افتتاح آن هستیم نتیجه همین فرصت هایی است که با همین  تحریم ها ایجاد شده  و جوانان ایرانی با تکیه بر توان داخل توانستند این  پروژه ها را ساخته و عملی کنند.

آینه دار، مدیرکل صداو سیمای خراسان جنوبی هم در مراسم افتتاح این پروژه ها در بیرجند که به صورت زنده انجام شد گفت: خراسان جنوبی سالانه  میزبان زائران میلیونی ثامن الحجج(ع) است که از این مسیر به مشهد مقدس سفر می کنند.

وی گفت: راه اندازی رادیو زیارت در بیرجند، مزیت مهمی است که امیدواریم با تأمین اعتبار بتوانیم برای سایر هم استانی های خود دسترسی به این امکان را فراهم کنیم.

نظیف کار، معاون فنی صدا و سیمای خراسان جنوبی نیزگفت: رادیو زیارت با پخش ۲۴ ساعته برنامه های بارگاه ملکوتی امام هشتم علیه السلام در استان، فعلأ در بیرجند بر روی فرکانس ۹۹/۵ مگاهرتز روی  موج FM قابل دریافت است.

راه اندازی پخش سراسری رادیو زیارت در تهران، مشهد، بیرجند و بجنورد، آغاز پخش شبکه استانی سیمای خراسان رضوی با فرمت HD برای اولین بار در بین مراکز استانها و تحت پوشش قراردادن ۵۵ درصد جمعیت استان،  نصب فرستنده های پرقدرت و متوسط رادیویی، راه اندازی سیستم جامع مانیتورینگ، احداث و بازسازی یکصد ایستگاه دیجیتال از جمله ۲۰۵ پروژه ی فنی ای بود که با اعتبار ۷۵ میلیارد تومانی طی ۲سال با حمایت حوزه های ستادی در تهران و معاونت برنامه ریزی و بودجه استانداری خراسان رضوی آماده شد و امروز راه اندازی و به بهره برداری رسید.

گفتنی است آغاز به کار رسمی رادیو زیارت در بیرجند با حضور پدر شهید مدافع حرم مرتضی بصیری پور بود.

نظرات کاربران