14. آبان 1398 - 14:47
استاندار خراسان جنوبی مطرح کرد:
تکلیف سنگین فرهنگ عمومی بر دوش مسئولان
بیرجندرسا-استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ارزش‌گذاری‌های فاخر فرهنگ عمومی تکلیف سنگینی بر دوش مسئولان گذاشته است، گفت: در تحقق منویات مقام معظم رهبری گام‌هایی بلند بردارند و حرکتی رو به جلو را سرعت بخشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،محمدصادق معتمدیان در پیامی به مناسبت روز فرهنگ عمومی گفت: کشور عزیزمان ایران، با بهره‌مندی از فرهنگ کهن و غنی ایرانی ـ اسلامی و با حفظ سنت‌ها و ارزش‌های پسندیده انسانی- الهی، توانسته است الگوی مناسبی برای امت‌ها و ملت‌های آزادی‌خواه جهان باشد.

وی افزود: توجه به مقوله فرهنگ به‌ ویژه فرهنگ عمومی، در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره از ارکان جدی نظام اسلامی بوده و توجهات و فرمایشات متعدد امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، نشان‌دهنده عمق نگاه انقلاب اسلامی به مقوله فرهنگ عمومی است.

به گزارش ایسنا، استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: اهمیت فرهنگ و جایگاه آن در جامعه به حدی است که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، آن را «سایه‌ای از نبوت» و «کارخانه آدم‌سازی» قلمداد نموده و مقام معظم رهبری آن را به مثابه «اکسیژنی برای حیات اجتماعی» معرفی فرموده‌اند.

وی بیان کرد: این ارزش‌گذاری های فاخر، تکلیف سنگینی بر دوش آحاد جامعه به ویژه مسئولان دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی از جمله شورای فرهنگ عمومی قرار داده و آنها را مکلف می‌کند تا با هم افزایی و بسیج امکانات، در تحقق منویات مقام معظم رهبری گام‌هایی بلند بردارند و حرکتی رو به جلو را سرعت بخشند.

معتمدیان یادآورشد: اینجانب فرارسیدن ۱۴ آبان روز «فرهنگ عمومی» را به مردم شریف استان خراسان جنوبی که در «علم و ادب و فرهنگ» زبانزد خاص و عام هستند، صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم؛ رجاء واثق دارم، همه نهادها و دستگاه‌های مسئول، در گسترش فرهنگ غنی اسلام و مبانی انسان ساز انقلاب اسلامی، تحت رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری توفیق یابند.

نظرات کاربران