14. آبان 1398 - 13:02
بیرجندرسا-رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری فردوس گفت: منابع طبیعی فردوس پروژه‌های عدیده‌ای را در راستای بیابان‌زدایی در این شهرستان اجرایی کرده که یکی از آن‌ها کاشت 305 هکتار گونه‌های بیابانی است و برای این پروژه 60 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی اختصاص داده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،کاظم صالح پور، امروز 14 آبان، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از مهم‌ترین برنامه‌های منابع طبیعی شهرستان موضوع بیابان‌زدایی است، اظهار کرد: در این راستا برای دومین سال متوالی کار آبیاری نهال‌های کاشته شده در 305 هکتار زمین در منطقه کجه و چاه نو را به اتمام رساندیم.

وی با اشاره به اینکه در این 305 هکتار گونه‌های بیابانی از قبیل تاغ، آتریپلکس، عجوه و جفنه کاشته شده است، بیان کرد: این درختان در سال اول در شش مرحله و در سال دوم در سه مرحله آبیاری شده‌اند.

به گزارش ایسنا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فردوس ادامه داد: اجرای این پروژه با امکانات اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوده است.

صالح پور افزود: با توجه به الزمات شیوه صحیح آبیاری، کار آبیاری نهال‌های این 305 هکتار در شب هنگام صورت گرفته است.

وی یادآور شد: همچنین در راستای بیابان‌زدایی در فردوس کار نهال‌کاری در 90 هکتار زمین در منطقه چاه پخوان از محل اعتبارات پروژه تعمیم ترسب کربن با اعتبارات 126 میلیون تومان صورت گرفت.

نظرات کاربران