13. آبان 1398 - 15:14
بیرجندرسا-حجت الاسلام محمدی گفت: هرکس امروز دل در گرو آمریکا داشته باشد، یا جاهل است یا مغرض است یا نمی تواند بفهمد که آمریکا چه بر سر ملت ها می دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،حجت الاسلام «محمدرضا محمدی» در جمع مردم طبس در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: 13 آبان به تعبیر امام خمینی(ره) یوم الله است و در قرآن خداوند به حضرت موسی فرمان می دهد، ای موسی مردم را به روزهای خدایی که تحت ظلم وستم فرعونیان بوده اند، یادآور شو.

 

امام جمعه طبس اظهار داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران فرمودند 22بهمن،13 آبان یوم الله است و اگر به آن تاریخ برگردیم، که ببینیم چه بر سر این ملت گذشت، یوم الله بودن 13 آبان برای ما روشن تر می شود.

 

وی با اشاره به اینکه تسخیر لانه جاسوسی در این روز اتفاق افتاد، یادآور شد: امام خمینی (ره) فرمودند «آمریکا شیطان بزرگ است»، یعنی ابلیس شیطان در مقابل آمریکا کوچکتر است، ابلیس تنها کارش وسوسه کردن است اما آمریکا هم وسوسه می کند، هم ضربه می زند، هم خون می ریزد و هم ملت ها را تحت ستم قرار می دهد.

 

حجت الاسلام محمدی افزود: هرکس امروز دل در گرو آمریکا داشته باشد، یا جاهل است یا مغرض است یا نمی تواند بفهمد که آمریکا چه بر سر ملت ها می دهد.

 

امام جمعه طبس با اشاره به گفته امام خمینی (ره) که فرمودند «هرچه فریاد دارید برسرآمریکا بکشید»، بیان داشت: در هرجایی و گوشه و کنار جهان خونی به ناحق ریخته می شود یا مستقیم دست آمریکا در کار است یا غیر مستقیم تحریک کننده آن کار، آمریکا بوده است.

 

وی گفت:امروز معنای شعار مرگ بر آمریکای این ملت، برای خود ملت کاملا روشن و آشکار است،چون آمریکا ظلم کرده و ما به خاطر ظلم آمریکا، مرگ بر آمریکا می گوییم.

 

حجت الاسلام محمدی ادامه داد: اگر ملت ما مرگ برآمریکا می گوید، به خاطر بی اعتمادی و خباثت ها و خیانت هایی است که آمریکا از خود نشان داده است.

 

وی در پایان گفت: ملت ما بیدار است و در سایه وحدت و فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی، آرمان های انقلاب را پیش می بریم و با هوشیاری و بصیرت ملت، توطئه های دشمنان را از بین می بریم.

 

لازم به ذکر است راهپیمایی 13 آبان امسال شهرستان طبس متفاوت با سال های قبل بود چراکه تمام عوامل اجرایی این راهپیمایی از مجری تا اعلام کننده شعار همه از دانش آموزان بودند.

نظرات کاربران