13. آبان 1398 - 14:39
بیرجندرسا-رئیس قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین با اشاره به شکست‌های پی‌درپی آمریکا در منطقه، گفت: آمریکا با وجود هزینه‌کرد میلیون‌ها دلار و تشکیل گروه‌های تروریستی باز هم در منطقه شکست سیاسی و نظامی مفتضحانه خورد و مجبور به عقب‌نشینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، سعید اوحدی پیش از ظهر امروز در سخنرانی مراسم راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان در استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی دو بلوک شرق و غرب بر دنیا حاکم بود و در آن شرایط منطقه خاورمیانه را به‌دلیل اهمیت ویژه آن در اختیار آمریکا قرار دادند چون باید از منافع رژیم صهیونیستی غاصب حمایت می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه به برکت 13 آبان و خون شهدا، امروز پیشرفته‌ترین پهپاد آمریکا را می‌زنیم و او هم هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی امروز به‌عنوان یکی از چهار کشور برتر دنیا در صنعت ساخت هواپیمای بدون سرنشین مطرح است.

رئیس قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین با اشاره به شکست‌های پی‌درپی آمریکا در منطقه، عنوان کرد: آمریکا با وجود هزینه‌کرد میلیون‌ها دلار و تشکیل گروه‌های تروریستی باز هم در منطقه شکست سیاسی و نظامی مفتضحانه خورد و مجبور به عقب‌نشینی شده است.

اوحدی اعلام کرد: امروز هیچ نشستی در منطقه بدون اینکه ایران از محورهای مهم مذاکرات باشد، برگزار نمی‌شود و جمهوری اسلامی ایران حرف اول را در منطقه می‌زند.

وی با تأکید بر اینکه راهپیمایی 13 آبان برای سایر ملت‌ها پیام دارد، عنوان کرد: پیام 13 آبان به ملت عراق این است که با بصیرت و هوشیاری، مواظب نفوذ دشمن در صفوف خود باشند زیرا دشمن می‌خواهند پیروزی بزرگ عراق در مقابل داعش را به حاشیه ببرد.

رئیس قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین به قانون بی‌سابقه و ننگین کاپیتولاسیون و خیانت رژیم پهلوی به ملت ایران اشاره گرد و بیان داشت: سه مقطع تاریخی 13 آبان‌ماه در سال‌های 43، 57 و 58  بسیار با اهمیت است و با هم در بحث بصیرت و مبارزه با استکبارستیزی مشترک هستند.

اوحدی ادامه داد: امام خمینی(ره) 13 آبان سال 1357 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را «انقلاب دوم» نامیدند و صدای این انقلاب به اندازه‌ای بلند بود که بسیاری از کشورها تحول دیگری آغاز شد.

وی با تأکید بر اینکه باید الگوی بصیرت و دشمن‌شناسی را ملاک خود قرار دهیم، مطرح کرد: امروز آمریکا در بدترین شرایط خود گرفتار و رو به افول و بدهکارترین کشور دنیا است و همچنین رئیس جمهور آمریکا منفورترین چهره در بین مردم ایران است.

رئیس قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین با بیان اینکه رهبری منع مذاکره را بن‌بست نفوذ استکبار به کشور دانستند، تبیین کرد: به برکت ایثار، وحدت و بصیرت مردم، امروز جمهوری اسلامی ایران از عزت بی‌نظیری در منطقه برخوردار است.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران