12. آبان 1398 - 14:08
بیرجندرسا- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، در جمع ائمه جمعه، با اشاره به اینکه امروز وقت کار و بصیرت عمار است، گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان فرمودند که "اَینَ عَمار" و آن عمارها شما هستید.

به گزارش خبرنگار بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، پیش از ظهر امروز در نشست ائمه جمعه خراسان جنوبی با اشاره به ۱۳ آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: ۱۳ آبان نسبت به دیگر ایام الله های سال، دارای جایگاه متفاوتی است، یعنی ۱۲ بهمن و ۲۲ بهمن با همه ی عظمتش، محصول ۱۳ آبان است و این را نباید فراموش کنیم.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک معجزه بود که با مبارزه و مقاومت به دست آمد، افزود: از دیدگاه کارشناسان غربی و شرقی هیچ انقلابی موفق نبوده است، اما انقلاب اسلامی ایران در کمال ناباوری آن ها شکل گرفت و بعد از ۴۰ سال تلاشی که از روز اول توسط دنیای غرب و شرق و مرتجعین منطقه برای نابودی این انقلاب صورت گرفت، امروز می بینیم که جز شکست چیزی عاید دشمنانمان نشده است و این از برکات ۱۳ آبان می باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه باید به اهمیت ۱۳ آبان و شیوه ی کار مبارزه با استکبار، پی برد، خاطر نشان کرد: بدترین خطری که در مقابل مکتب انبیا و اسلام قرار دارد، مکتب لیبرال دموکراسی است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: اسلام بر اساس واقع گرایی، دارای پشتوانه مستحکمی است اما در مقابل این تفکر، مکتب لیبرال دموکرات غرب وجود دارد که همه ی آن پستی است، و این شعار نیست بلکه واقعیتی عریان است.

وی ادامه داد: در تفکر لیبرال دموکراسی، انسان یک حیوان اقتصادی است، یعنی همه ی آنچه که در دنیا و جهان بشری وجود دارد باید توجیه اقتصادی داشته باشد، لذا برای آنها اخلاق و دین اصالت ندارد بلکه می توانند ابزاری برای جذب اقتصاد بیشتر باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بیگانگان اخیرا به عنوان یک طرح، دینِ منهای خدا را ارائه داده اند، گفت: دینی که آن ها از آن حرف می زنند دینی است که در آن، تعهد و التزامی وجود ندارد و شیوه ای است که تنها منافع اصلی اقتصادی در آن لحاظ می گردد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: تفکر لیبرال دموکرات غرب بر این است که تمامی مسائل اجتماعی، فرهنگی و انواع و اقسام امور باید توجیه اقتصادی داشته باشند، لذا هنگامی که بحث حقوق بشر، فضیلت و ایثار به میان می آید، معنی خود را می بازد.

وی افزود: غرب از اقتصاد، تنها رفاه و راحتی را می خواهد، لذا معتقدند که نظام خلقت، وجود انسان و همه ی جلوه های جامعه بشری وقتی معنی می دهد که رفاه معنی دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در تفکر لیبرال دموکراسی غرب تمام فضائل انسان معدوم شده است، گفت: ائمه جمعه باید جایگاه انسان در مکتب انبیاء و جایگاه انسان در اندیشه لیبرال دموکراسی را برای مردم تبیین کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه ما در مقابل خطر بزرگی قرار داریم و این را نباید ساده بگیریم، ابراز داشت: هر آنچه که در مسلک بیگانگان عنوان می شود جنبه ی بهانه جویی برای دست یافتن به اهدافشان است، زیرا هیچ چیزی در افکار آن ها به جز اقتصاد و رفاه معنی نمی دهد.

وی افزود: مسئله، آمدن فلان رئیس جمهور و رفتنش نیست بلکه مخوف ترین جریان در پشت آن قرار دارد که امام از پیش قراولان این تفکر به شیطان بزرگ تعبیر می کند و ابلیس در مقابل این افراد، کوچک است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: ابلیس جز وسوسه، کاری نمی تواند انجام دهد، اما غربی ها به شیوه های مختلف، هم وسوسه و هم جبر می کنند و مشاهده می کنید که در جنگ های نظامی خود، در انواع مسائل اجتماعی و فرهنگی و آلوده کردن جوامع و از بین بردن توان آن ها، چه کارهایی که انجام نمی دهند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه باید با شیوه کار مستکبرین جهانی آشنا بود، گفت: بیگانگان از زمانی که به عنوان یک شبکه بین المللی در هر کجای این زمین نفوذ پیدا کردند، دست به اقداماتی زده اند که فرعون در مقابل آن ها کوچک است، آن ها به هر کجا که نفوذ پیدا می کنند، برای اینکه جوامع را از میان بردارند اقدام به ترویج مواد مخدر و روان گردان، فحشا و منکرات، و هر اقدامی که بتواند کنترل اندیشه افراد را در اختیار گیرد، دست می زنند.

وی با اشاره به اینکه بیگانگان کارشناسی شده عمل می کنند، ادامه داد: دشمنان تحت فشارهای اقتصادی با عناوین خاص، می خواهند جوامع بشری که تابع قانون هستند و نظمی بر آن ها حکم فرماست و متکی به یک نظام می باشند را از چرخه قانون خارج کنند که در واقع همان بی قانونی است، لذا دست به اقدامی از جمله توزیع شراب، مواد مخدر و دخانیات می کنند و فقرها و ثروت هایی را با اسم دین و مذهب ایجاد می کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد: مشاهده می کنید که مستکبرین جهان تحت عنوان واژه ی آزادی، چه بلایی بر سر ملت ها می آورند و سعی می کنند یک جامعه‌ی بی قانون، بی ضابطه و رها و نتیجتا جامعه ای سرگردان و ندانم کار به وجود آوردند که این ها مقدمه ای برای تسلط آن ها است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: وقتی مدعیان دروغین آزادی، تسلط پیدا کنند، بدون گذشت و با دیکتاتوری تمام، جوامع بشری را زیر فشار می آورند، لذا باید حواس ها را جمع کرد.

وی یادآور شد: در کشور فرانسه که خود را مهد آزادی بیان می داند، ۵۱ هفته است که جلیقه زردها و جلیقه سیاه ها به میدان می آیند و تنها یک سوال دارند و آن اینکه چطور ۹۹ درصد ثروت سیستم سرمایه داری لیبرال، در دست یک درصد، و یک درصد ثروت در دست ۹۹ درصد جمعیت است، اما دولت مردان به جای اینکه به سوالشان پاسخ دهند، آن ها را کور، کشته، شکنجه و راهی زندان می کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: فرانسه کشوری است که اگر به انبیا اهانت شود، می گویند آزادی بیان و قلم وجود دارد، اما نسبت به منافع لیبرال دموکراسی که منافع سرمایه دارن است یک میلیمتر نمی شود جلو آمد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی مطرح کرد: بارها شنیده اید که در سیستم مستکبرین جهانی، تعبیری وجود دارد به نام پایان تاریخ، و این یعنی از آدم ابوالبشر تاکنون، جریانات، اشخاص، سیاست ها و... متحول می شوند، اما وقتی نوبت به حکومت لیبرال دموکراسی رسد، دیگر تغییری حاصل نخواهد شد.

وی گفت: وقتی تسلط مستکبرین بر جهان تمام شد، ملت ها باید برده ی عمومی باشند، و هر فردی که بخواهد یک میلیمتر از بردگی جلوتر آید، نابودش می کنند و نمی گذارند تغییری حاصل گردد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: تفکر غرب یک تفکر خطرناک است و امروز نیز بحث کشورهای اسلامی و مسلمانان نیست، بلکه طرحی است که برای کل جهان برنامه ریزی شده و آن ها پیش به سوی آن حرکت می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی خاطر نشان کرد: دشمنان برای ناتوان کردن و تجزیه کردن ملت ها و همچنین به جان هم انداختن قوم ها و مذاهب، اعتیاد، فحشا، شراب، موسیقی و هر آنچه که اختیار را از انسان می گیرد، ترویج می کنند.

وی تصریح کرد: مستکبرین جهانی در تمامی کشورها شکنجه گاه دارند و با این سابقه‌ی خود، حرف از حقوق بشر می زنند، لذا این موارد را نباید فراموش کنیم و نگذاریم که جامعه نیز فراموش کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۳ آبان یک فرصت بسیار بزرگ است اما حق ۱۳ آبان ادا نشده و نمی شود، گفت: شما دارای انقلابی هستید که پشتوانه آن منطق و از طرفی دارای تاریخی معاصر هستید که دستتان در مقابل بیگانگان پر است لذا باید تمامی سعی و تلاشتان را برای نشان دادن ماهیت استکبار جهانی انجام دهید.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه دشمنان ماهیت خود را بیش از هر قلم، بیان و هنری نشان داده اند، گفت: هیچ معنایی ندارد که دشمنان به عهدشان پایبند باشند، زیرا در تفکر آن ها، عهد به عنوان مکر مطرح است.

وی با اشاره به اینکه ما نتوانسته ایم به مردم، جوانان و نوجوانان خود، ۱۳ آبان را تفهیم کنیم، بیان داشت: چه در جمعیت، و چه در شعارها، قطع نامه‌ها، سخنرانی‌ها و تریبون های ائمه جمعه، حق ۱۳ آبان ادا نشده، لذا باید برای سال آینده فکری کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد: آن فردی که می خواهد ۱۳ آبان ماه را برای جمعیتی بیان کند، باید یک سال مطالعه داشته باشد و اسنادش را به دست آورد، سپس در بین مردم حاضر و حرف بزند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی اضافه کرد: متاسفانه و با کمال صدها تأسف، هنوز در جامعه‌ی ما و بعضی از مسئولان ما، تحت تأثیر تفکر لیبرال دموکرات غرب هستند.

وی افزود: این گرفتاری ها مربوط به انقلاب و اسلام نیست، بلکه مربوط به نفوذ تفکر لیبرال دموکرات غرب است که از اول انقلاب تا به امروز زهرش را ریخته و مردم نیز همچنان از این زهر، رنج می برند و راهی جز این وجود ندارد که جامعه بصیرت خود را پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: جامعه باید بر اساس قانون، برای زیر ساخت های قانونی خود از جمله مجلس شورای اسلامی، شورای محلی و شهری و باقی مواردی که به وسیله مردم انتخاب می شوند، افرادی را انتخاب کند که دارای تفکر اسلامی باشند نه تفکر لیبرالی، و اگر به این موضوع توجه نکند با مکر، حیله، دزدی و اختلاس روبرو خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان داشت: امروز اگر در جامعه‌ی ما اختلاف طبقاتی وجود دارد به خاطر نفوذ تفکر بیگانگان است و هیچ ربطی به اسلام و انقلاب ندارد.

وی با اشاره به اینکه ما در شرایطی هستیم که بسیار امیدوار کننده است، اما باید کار کنیم و از آن بهره ببریم، گفت: سال گذشته در چنین روزهایی، دشمنان می گفتند که بعد از ۱۳ آبان ماه، دیگر انقلابی وجود نخواهد داشت و برخی ها که معاملات کلان می کردند نیز منتظر آمدن ۱۳ آبان بودند، اما اکنون مشاهده می کنید که دشمنان در سطح بین الملل، منطقه و کشور ایران اسلامی شکست خورده اند و این بازی ها و زهرهایی که می ریزند و عربده هایی که می کشند، علامت شکست آن هاست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد: ما امروز در سطح جهان، منطقه و کشور، پیروزی ارزش های انقلاب را مشاهده می کنیم اما باید بر روی این فرصت کار شود، زیرا دشمنان آنقدر مکر، حیله و شیوه های پنهان دارند که اگر بهره برداری نکنیم ممکن است طرحی نو اجرا کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: اگرچه دشمنان با نفوذ خود دست به اقداماتی ایذایی می زنند، اما به دنبال آن شکست می خورند، زیرا به رسوایی کشیده شده اند.

وی افزود: بیش از هر قلم، بیان و هنری، استکبار جهانی خودشان را معرفی کرده اند و این ما هستیم که باید این موضوع را برای مردم تبیین کنیم و بگوییم که واقعیت ها کدام است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز وقت کار و بصیرت عمار است، گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان فرمودند که "اَینَ عَمار" و آن عمارها شما هستید.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی مطرح کرد: شاخصه عمار بصیرتش بود، لذا عمارهای امروز ائمه جمعه هستند که باید با بصیرت خود مردم عزیز و جوانان را یاری دهند.

وی در پایان گفت: از بزرگترین عبادات، هدایت و بصیرت افزایی در میان جامعه اسلامی و غیر اسلامی است که امید است شما عمارها از این فضیلت برخوردار گردید.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران