12. آبان 1398 - 13:00
بیرجندرسا-استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ایجاد هزار هکتار گلخانه در استان، گفت: لازم است از ظرفیت دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند و سایر دانشکده‌های کشاورزی استان در این موضوع بهره برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، محمدصادق معتمدیان، شب گذشته 11 آبان، در ستاد گلخانه‌های خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: در موضوع کشت خارشتر ۴۰ هزار هکتار نهایی شده و امسال با همکاری بنیاد برکت دو هزار هکتار کشت خار شتر خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه مردم در خراسان‌جنوبی با کشت گلخانه‌ای آشنایی زیادی ندارند و از این حیث آموزش در این امر باید جدی گرفته شود، افزود: سهمی که در حال حاضر برای استان مشخص شده، هزار هکتار است و برای تکمیل زیرساخت مجتمع‌ها و شهرک‌ها نیز رقم قابل توجهی در نظر گرفته شده است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: طراحی سازه گلخانه‌ای با توجه به اقلیم خاص استان و وجود تونل‌های بادی باید بومی باشد و از طرفی توجیه اقتصادی برای سرمایه‌گذاران درخصوص مصرف آب و صرفه جویی انرژی داشته باشد.

معتمدیان ادامه داد: سند سازگاری با کم‌آبی در راستای مدیریت منابع آبی موجود، یک نقشه راه محسوب می‌شود که به عنوان اولین استان برای خراسان جنوبی به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: در این موضوع، یکی از مسائل مهم که باید به آن توجه کرد روان‌سازی کارها است که در این زمینه به معاون امور اقتصادی و فرمانداران ابلاغ‌های لازم برای برگزاری جلسات داده شده است.

استاندار خراسان جنوبی از اعتبار معادل ۲۰۰ میلیون دلار در سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان اشاره و خاطرنشان کرد: هر اندازه کار بر پایه علمی‌ و با پژوهش بیشتری پیش رود به نتیجه مطلوب‌تری دست می‌یابیم.

نظرات کاربران