9. آبان 1398 - 14:57
بیرجندرسا-ثبت نام در هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت از ۱۲ آبان آغاز و تا ۱۲ آذر ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس امروز(۹ آبان) با اعلام این خبر به رسانه های گروهی گفت:هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دی و بهمن 98، برگزار می شود.

 

«علیرضا عصاری» شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای قرآنی به ویژه در گروه سنی جوانان و نوجوانان، سنجش و ارزیابی کمی و کیفی موسسات قرآن و عترت،ایجاد انگیزه در بین عموم مردم جامعه به فراگیری معارف قرآن و عترت را از اهداف برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت برشمرد و گفت: این آزمون در مرحله الکترونیکی، چهارشنبه و پنجشنبه 25و 26 دی ماه و در مرحله کتبی، پنجشنبه 3 بهمن98 انجام می شود.

 

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس افزود: امسال آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در 4 گروه امتحانی ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در 2 رشته، حفظ قرآن کریم در 10 رشته،مفاهیم و معارف قرآن اهل بیت در 2 رشته و آموزش های الکترونیکی در 2 رشته برگزار خواهد شد.

 

عصاری خاطرنشان کرد: شرکت در تمامی رشته های آزمون برای کلیه داوطلبان مرد و زن، بدون هرگونه محدودیت سنی،آزاد است و هر داوطلب می تواند در یک یا چند رشته از گروه های امتحانی 4 گانه، ثبت نام کند.

 

وی اعلام داشت:علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام از 12 آبان تا 12 آذر، به مدت یک ماه، به پایگاه اطلاع رسانی آزمون سراسری قرآن و عترت به نشانی https://www.quranedu.ir  مراجعه و از ۲۵ دز ماه لغایت سوم بهمن از طریق پایگاه اطلاع رسانی مذکور،کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

 

لازم به ذکر است: نزدیک به 500 نفر از علاقه مندان و قرآن آموزان شهرستان طبس، در هفدهمین دوره آزمون سراسری قرآن وعترت در سال 97 ،در این آزمون شرکت کرده بودند.

نظرات کاربران