9. آبان 1398 - 13:52
بیرجندرسا-استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه نیازمند تحول در بخش زیرساخت‌ها و مدیریت ورزش هستیم، گفت: زیبنده نیست که مرکز استان، مسابقات لیگ کشتی آزاد را میزبانی کند، اما سالن مناسب نداشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،محمدصادق معتمدیان، در نشست صمیمی با روسای هیات‌های ورزشی استان، اظهار کرد: 15 سال از تاسیس استان می‌گذرد و حوزه ورزش و زیرساخت‌های آن، مانند سایر بخش‌ها عقب‌ماندگی‌های جدی دارد.

وی افزود: با وجود همه محدودیت‌ها، تخصیص اعتبارات ورزش استان سال گذشته 65 میلیون تومان بود، اما امسال این تخصیص حدود پانزده برابر شد و به یک میلیارد و دویست میلیون تومان رسید.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه نیازمند تحول در بخش زیرساخت‌ها و مدیریت ورزش هستیم، تصریح کرد: علاوه بر منابع محدود استانی، باید از ردیف‌های ملی از جمله اعتبارات فدراسیون‌ها و وزرات ورزش و جوانان نیز استفاده کنیم.

معتمدیان با بیان اینکه زیبنده نیست که مرکز استان، مسابقات لیگ کشتی آزاد را میزبانی کند، اما سالن مناسب نداشته باشد، اظهار کرد: یکی از اولویت‌ها که باید به صورت جدی پیگیری شود، اخذ اعتبارات ملی برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام با درصد پیشرفت فیزیکی بالا است.

وی افزود: پنج میلیارد تومان از مصوبات سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان به وزارت ورزش ابلاغ شده که باید پیگیری و در بخش خود هزینه شود.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به تهدیدات موجود در کشور و به خصوص استان مرزی خراسان جنوبی که در جوار بزرگترین تولید کننده مواد مخدر جهان قرار گرفته است، اگر برنامه برای جوانان نداشته باشیم، حتما دچار مشکل خواهیم شد.

معتمدیان اظهار کرد: باید از ظرفیت نهادهایی چون ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه ورزش استفاده شود و امیدواریم از این محل، اعتباراتی برای کمک به ورزش استان جذب شود.

وی با بیان اینکه تنها راه برون‌رفت از محدودیت‌ها، استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در استان است، یادآور شد: باید از ظرفیت خیران در کمک به هیات‌های ورزشی استفاده کرد، کاری که هیات کشتی شروع کرده و نتیجه خوبی نیز داشته است.

نظرات کاربران