9. آبان 1398 - 13:38
بیرجندرسا-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: اشتراک‌های زیادی بین بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول بنیادین وجود دارد و تحقق این مهم نیازمند پیاده‌سازی حلقه مفقود یعنی روحیه تعاون است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،محمدعلی واقعی روز پنجشنبه در اجلاس رسالت مدرسه در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گفت: روحیه تعاون بدون چشمداشت، کشور را به سوی پیشرفت هدایت خواهد کرد و امیدواریم این روحیه برای تحقق گام دوم انقلاب در جامعه فرهنگسازی شود.

وی بیان کرد: تقویت ساحت تربیتی در مدارس همگام با بیانیه گام دوم انقلاب است و ارتقای این مهم سبب تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی گفت: در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی در ساحت‌های تربیتی و اخلاقی دانش‌آموزان صورت گرفته اما کافی نیست و باید تقویت شود.

وی ادامه داد: متاسفانه کمتر به مباحث دینی در مدارس توجه شده که این روند سبب وقوع آسیب‌های اجتماعی بین دانش آموزان می‌شود.

واقعی اظهار داشت: تبیین نقش مدرسه در گام دوم یک وظیفه برای معلمان و والدین است و باید خودمان وارد عمل شویم تا این امر محقق شود.

وی تصریح کرد: برای تحقق این هدف متعالی نیازی به سخنرانی و تامین بایدها و نبایدها برای دانش‌آموزان نیست بلکه باید با اقدام کارشناسانه و دغدغه‌مند به این موضوع ورود پیدا کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش بر ضرورت تبیین مسایل اخلاقی در کنار مسایل آموزشی تاکید کرد و گفت: اگر خواستار پیاده‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول بنیادین در جامعه هستیم راهی جز اهمیت بخشی به مسایل اخلاقی و دینی نداریم.

رهبر معظم انقلاب سال گذشته همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیانیه راهبردی با عنوان «گام دوم انقلاب» را منتشر و با مرور تجربه ۴۰ ساله برای مردم و جوانان مسیر پیش رو را ترسیم کردند.

اجلاس رسالت مدرسه در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب امروز (پنجشنبه) با حضور حجت الاسلام علی ذوعلم معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در بیرجند برگزار شد.

نظرات کاربران